baner

Recenzja

Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet, Darrow [recenzja]

Tomasz Kleszcz recenzuje Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet
5/10
Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet, Darrow [recenzja]
5/10

Druga część przygód niezniszczalnego kowboja w wykonaniu jednego z bardziej rozpoznawalnych artystów komiksowych na amerykańskim rynku właśnie się pojawiła. Znane jest powiedzenie, że obraz może powiedzieć więcej niż tysiąc słów, ale... zależy, co ten obraz pokazuje.

Jak pamiętamy z poprzedniego albumu, nasz bohater przeżył serię dość dziwacznych przygód, w których - przynajmniej mi, do czego otwarcie się przyznałem - ciężko było odnaleźć jakiś drogowskaz, myśl przewodnią czy odrobinę sensu. Ot, wrzucony do wora zestaw następujących po sobie scen, które można było śledzić z większym bądź mniejszym entuzjazmem. Otóż w niniejszej publikacji autor zaproponował zupełnie odmienna konwencję. Ostatni raz z podobnym zamysłem miałem do czynienia w latach 90., kiedy trwała tytaniczna bitwa pomiędzy Kryptonijczykiem a tajemniczym stworem o niewyczerpanej sile. Geof Darrow poszedł jednak jeszcze dalej, proponując wariant ekstremalny. I nic więcej powiedzieć nie sposób, żeby nie zdradzić fabuły i nie zepsuć .... Zabawy? Konsternacji? Zmieszania?

I to wszystko, co mogę napisać. Sięgnięcie po ten komiks będzie ryzykownym posunięciem, a ja nie wiem, co Wam podpowiedzieć. Autor niejako zasznurował mi usta, ale żeby się przekonać, dlaczego, musicie sprawdzić to sami. Mnie nie przekonał.

Opublikowano:Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet

Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet

Scenariusz: Geof Darrow
Rysunki: Geof Darrow
Wydanie: I
Data wydania: 21 Luty 2022
Seria: Kowboj z Szaolin
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 196 x 295mm
Stron: 136
Cena: 89,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-961829-3-7
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Galerie

Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet, Darrow [recenzja] Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet, Darrow [recenzja] Kowboj z Szaolin. Szwedzki bufet, Darrow [recenzja]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-