baner

Recenzja

Kuloodporny na zastępstwo

Jan Sławiński recenzuje Invincible #08
7/10
Kuloodporny na zastępstwo
7/10
W życiu każdego superbohatera przychodzi taki czas, gdy musi odstawić pelerynę na wieszak i zostaje przez kogoś zastąpiony. Azrael wszedł w buty Bruce’a Wayne’a w roli Batmana, Miles Morales został namaszczony na następcę Petera Parkera, po śmierci Supermana jego obowiązki przejęło aż kilku bohaterów. Ten czas musiał również nastąpić w życiu Marka Graysona, a w strój Invincible’a wskakuje Bulletproof. To oczywiście nie jedyne atrakcje ósmego tomu serii Roberta Kirkamana i Ryana Ottleya (wspomaganego przez Cory’ego Walkera).

Sytuacja jest niewesoła – Koalicja Planet chce doszczętnie wyplenić viltrumiańską rasę, nie zważając na postronne ofiary. W tym przypadku: mieszkańców Ziemi. Napięta atmosfera doprowadzi do kilku nieoczekiwanych potyczek między dawnymi przyjaciółmi. W jej wyniku Kirkman będzie mógł postawić ciekawe pytania o naturę superbohaterstwa i ukazać frustrującą bezsilność potężnych niegdyś postaci. Ponad połowę tomu stanowią perypetie Robota i Monster Girl, które pozwalają inaczej spojrzeć na obie postaci. Dzieje się jak zwykle sporo, a Kirkman nie stoi w miejscu – rozwija postaci, potrafi zaskoczyć czytelnika, bawi się superbhaterską koncepcją, ale wciąż pozostaje jej wierny. To duża sztuka, by tworzyć tak klasyczny w założeniach komiks i jednocześnie uczynić go tak zajmującym. Oczywiście duża w tym zasługa Ottleya, który ponownie udowadnia, że jest właściwym facetem na właściwym miejscu i przynajmniej połowa uroku „Invincible” to właśnie zasługa jego kozackiej krechy. Od projektów postaci, przez pełne rozmachu sceny akcji – kolejne strony ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

Seria „Invincible” zamknie się w dwunastu opasłych tomach. Ósmy tom potwierdza, że to jedna z najlepszych serii superbohaterskich w historii komiksu i nic nie wskazuje na to, żeby poziom miał drastycznie spaść w czterech ostatnich albumach. Kolejny raz powtarzam to samo, ale co ja mogę – to wina Kirkmana i Ottleya, że wciąż są tak cholernie dobrzy.

Opublikowano:Invincible #08

Invincible #08

Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2020
Seria: Invincible
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 296
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198524
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Kuloodporny na zastępstwo Kuloodporny na zastępstwo

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-