baner

Recenzja

Banda czworga

Tymoteusz Wronka recenzuje Kręgi Magii #01: Cienie na niebie
6/10
Banda czworga
6/10
Pierwszy tom serii „Kręgi magii” przenosi nas do świata fantasy, a miejscem akcji są zaśnieżone góry i doliny. Jednakże, przynajmniej na razie, historia świata nie odgrywa większej roli, a i miejsce akcji wydaje się odrobinę pretekstowe, choć wraz z rozwojem historii, nabiera znaczenia.

W komiksie Kamila Murzyna poznajemy grupę chłopaków, mocno niewyrośniętych, którzy parają się rozbojem; raczej bezkrwawym, ale raz po raz napadają na wozy przemierzające górskie drogi. Zdaje się, że dla nich bardziej to hobby niż życiowa konieczność, ale konsekwencje ich poczynań mogą okazać się poważne. Czy tak się stanie? To się dopiero okaże, bo w „Bandzie czworga” ledwo została zarysowana fabuła i wątki, które mogą mieć znaczenie w przyszłości. Na razie to wprowadzenie do większej historii. Znaczenie może mieć zarówno tajemniczy przedmiot zdobyty przez bohaterów, jak i chęć poznania świata poza górami.

Ta druga kwestia wydaje się najbardziej oryginalna w komiksie Murzyna. Miejsce, w którym przyszło dorastać bohaterom, spowija wieczny mrok. A w zasadzie nie tyle mrok, co cień: góry są na tyle wysokie, a doliny na tyle głębokie, że słońce do nich nie dociera (lub robi to przez chwilę podczas najdłuższego dnia roku). Nie dziwota, że wizja świata rozjaśnionego, pełnego blasku, może być atrakcyjna na młodych chłopców. O tym, jak to przyjmą, dowiemy się jednak dopiero z drugiego tomu.

„Cienie na niebie” to komiks przyjemny dla oka. Prosta, koncentrująca się głównie na postaciach. Nieźle wypada zabieg rozświetlania twarzy i zestawiania ich z ogólnym mrokiem – co ma dodatkowe uzasadnienie w fabule. Ładnie prezentują się też całostronicowe rysunki zamieszczone jako materiały dodatkowe i przedstawiające bohaterów oraz inne sceny z krainy, w której przyszło żyć postaciom.

„Kręgi magii” to seria dla młodszego czytelnika. Fabuła jest dość prosta, świat przedstawiony uproszczony, a bohaterami są dzieci. Sympatyczne i ładnie narysowane, ale nie należy oczekiwać, że w czytelniku nieco starszym wywoła jakieś większe emocje.

Opublikowano:Kręgi Magii #01: Cienie na niebie

Kręgi Magii #01: Cienie na niebie

Scenariusz: Kamil Murzyn
Rysunki: Kamil Murzyn
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2020
Seria: Kręgi Magii
Druk: kolor
Oprawa: miękka (A)
Format: 210 x 287 mm
Stron: 52
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Ultimate Comics
ISBN: 978-83-956-391-59
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Banda czworga Banda czworga

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-