baner

Recenzja

Kryminalna przystawka

Przemysław Pawełek recenzuje Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny
6/10
Kryminalna przystawka
6/10
Seria Criminal Eda Broobakera i Seana Phillipsa zbiera od lat świetne opinie zagranicą, a od niedawna także w Polsce. Cykl można porównać do komiksowych puzzli - kolejne miniserie łączą się ze sobą, tworząc razem większy obraz przestępczego półświatka. Nie inaczej jest z "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny" - powieścią graficzną z tego przestępczego uniwersum.

Brubaker kieruje się tym razem w nieco spokojniejszy, odizolowany skrawek swego świata - to ośrodek dla uzależnień dla tych narkomanów, którzy mieli więcej szczęścia, bo stać ich na niemal luksusowy odwyk. Życie w ośrodku toczy się jednak swoim normalnym torem - chłopak poznaje dziewczynę, lubią się, i być może czyści poszli razem dalej przez życie, gdyby tylko tę historię napisał ktoś inny, więc wiadomo, że ktoś tu wbrew pozorom będzie miał jednak sporego pecha.

Krótki samoistny album ze świata Criminal to jak zwykle płynna narracja Brubakera, dygresje, wtrącenia związane z przenikaniem się muzyki i narkotyków i obowiązkowy zwrot akcji. To niedługa opowieść, w efekcie najwięcej tu wodzenia czytelnika za nos, a mniej przenikania się z tym mrocznym, gangsterskim światkiem, przez co po odłożeniu go na półkę czułem spory niedosyt. Jednocześnie jak zawsze świetną robotę wykonał Sean Phillips - mniej szorstki niż zwykle, złagodzony, wspomagany nieco psychodelicznymi, pastelowymi kolorami Jacoba Phillipsa, które przyjemnie wtapiają się w gruby papier, na którym wydrukowano ten komiks.

Fani serii nie mogą oczywiście tomu sobie odpuścić, ale mimo wszystko pozostaje on przystawką, daniem na stłumienie apetytu pomiędzy pełnowymiarowymi tomami serii. Na szczęście trzeci tom Criminal już na rynku, więc można brać się do dalszej konsumpcji.


Autor recenzji jest dziennikarzem Polskiego Radia.

Opublikowano:Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny

Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Jacob Phillips
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2019
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 72
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-55-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Kryminalna przystawka Kryminalna przystawka Kryminalna przystawka

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-