reklama baner reklama
baner

Recenzja

Czas Apokalipsy

Łukasz Słoński recenzuje Odrodzenie #05: Wezbrane wody
8/10
Czas Apokalipsy
8/10
„Wezbrane wody” pokazują, że Tim Seeley i Mike Norton nie zwalniają tempa, stawiając przed swoimi bohaterami kolejne przeszkody.

W piątym tomie powraca wątek kwarantanny. Niesamowite wydarzenia z Wausau działają niczym magnes przyciągający osoby z zewnątrz. Motywacje przybyszów próbujących obejść policyjny kordon mają różnorakie podłoże. W „Wezbranych wodach” scenarzysta opiera je na nadziei, jakie ma przynosić ze sobą Odrodzenie. Autor zdaje się pytać, czy w razie groźnej choroby jesteśmy skłonni zrobić wszystko, by ukochana osoba wyzdrowiała? Nadzieja to nie jedyne uczucie, które stanowi budulec piątego tomu. Fabułę z pewnością napędza gniew. Gniew niczym tytułowe „Wezbrane wody” musi w końcu znaleźć ujście, nie bacząc przy tym na grożące konsekwencje i niebezpieczeństwo. Tylko czy przychodzi po nim katharsis?

„Wezbrane wody” pokazują, iż „Odrodzenie” z powodzeniem łączy misternie tkane wątki obyczajowe z rasowym horrorem. Groza czai się na każdym kroku. Czytając komiks, nie możemy być pewni, co będzie czyhało za przysłowiowym rogiem. Może to być jeden z policjantów z Wausau, ale równie dobrze może za nim czekać niekoniecznie sympatyczny Odrodzony.

Niecodzienne zdarzenia w Wausau z pieczołowitością przedstawia Mike Norton. Rysownik z rzetelnością wywiązuje się z portretowania kroniki miejskiej spisywanej przez Tima Seeleya. Ekspresyjna kreska pasuje zarówno do kłótni między bohaterami, jak i fragmentów, w których na pierwszy plan wychodzi horror. I tego drugiego elementu z pewnością nie brakuje w „Wezbranych wodach”. Fanów ilustracji Nortona z pewnością ucieszy więc kolejna porcja bieli nakrapianej szkarłatną krwią.

W przypadku piątego tomu mogą pojawić się obawy czy tak dynamicznie rozpisana seria nie złapie zadyszki, a bohaterowie nie trafią na gorsze dni scenarzysty? Lektura „Wezbranych wód” ostatecznie rozwiewa te wątpliwości. Cykl zachowuje swoją kondycję, tak jak i jego twórcy, którzy dostarczają nam sporej porcji fajnej rozrywki.

Opublikowano:Odrodzenie #05: Wezbrane wody

Odrodzenie #05: Wezbrane wody

Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Mike Norton
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2019
Seria: Odrodzenie
Tłumaczenie: Bartosz Musiał
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260mm
Stron: 128
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-786-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Czas Apokalipsy Czas Apokalipsy Czas Apokalipsy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-