Nowe Teksty

Okładka miesiąca: luty 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Batman samobójcą?

Maciej Gierszewski recenzuje Batman #02: Jestem samobójcą
3/10
Batman samobójcą?
3/10

Pierwszy tom „odrodzonego” Batmana nie zrobił na mnie dobrego wrażenia: sztampa, sztampa i jeszcze raz sztampa. Pisałem: „Miało być novum, a wyszła miałka pulpa”. Scenarzysta się nie zmienił, dlatego z dużą rezerwą i obawą podchodziłem do lektury „dwójki”. Tytuł tomu wyraźnie sugeruje, że fabuła dotyczyć będzie kolejnej samobójczej misji, z której heros wyjdzie poobijany, ale – oczywiście! – obronną ręką.

W omawianej odsłonie pomieszczono dwie opowieści. Fabuła obu jest irytująca i bólu przewidywalna. W pierwszej Mroczny Rycerz pragnie uratować Gotham Girl przed popadnięciem w szaleństwo. Realnie dziewczynie może pomóc Psychopirat, który przetrzymywany jest Bane’a na wyspie Santa Prisca. Batman zdaje sobie sprawę, że misja zakrawa o szaleństwo i że sam jej nie wykona, więc z rezydentów Azylu Arkham kompletuje swój Oddział Samobójców. Jak poradzi sobie nasz bohater? Pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadać…

W skład drużyny zrekrutowano również Selinę Kyle, czyli Catwoman, która w Arkham odsiaduje wyrok za zamordowanie 237 osób. Po spektakularnej i wybuchowej akcji na wyspie Santa Prisca kobieta musi wrócić do więzienia, ale tymczasem Batman i Catwoman mają chwilę dla siebie. Miłosna powiastka niczym nie zaskakuje. Ot, po raz enty opowiedziana zostaje historia skomplikowanego uczucia, który łączy Bruce’a i Selinę.

Pod względem wizualnym „dwójka” wypada lepiej niż „jedynka”. Choć może tylko mi się tak wydaje, gdyż nie przepadam za rysunkami Davida Fincha. Tym razem za oprawę graficzną odpowiadają: Mikel Janin, June Chung oraz Mitch Gerads. Duet Janin i Chung dobrze się sprawdził w pierwszej fabule dynamicznych scenach walki, które z pozoru wyglądają na przeładowane postaciami, a mimo to pozostają czytelne.

Wielbiciele nawalanek i mordobicia powinni być zadowoleni. Dla pozostałych czytelników na osłodę jest kameralna powiastka miłosna. Niestety w pierwszym przypadku rzecz nic nie wnosi. Natomiast relacja Bruce’a i Seliny będzie rozbudowywana w kolejnych tomach.

Opublikowano:Batman #02: Jestem samobójcą

Batman #02: Jestem samobójcą

Scenariusz: Tom King
Rysunki: June Chung, Mikel Janin, Mitch Gerads
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2018
Seria: Batman, Odrodzenie
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 156
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328126404
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Batman samobójcą? Batman samobójcą? Batman samobójcą?

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-