baner

Recenzja

Powietrza!

Karol Sus recenzuje Głębia #03: Wybrzeże gasnącego światła
4/10
Powietrza!
4/10
W trzecim tomie wydawanej przez Non Stop Comics serii „Głębia” główni bohaterowie docierają na powierzchnię Ziemi, żeby odnaleźć sondę powracającą z przestrzeni kosmicznej. Po klimatycznej katastrofie życie na planecie mimo wszystko nie zamarło. Stel Caine wraz z towarzyszem trafiają w samo serce konfliktu pomiędzy osopodobną cywilizacja, a przerośniętymi gryzoniami. Tymczasem Tajo i Della, córki Steli, ruszają tropem swej matki, za wszelką cenę chcąc pomóc w ratowaniu ludzkości. Tylko czy ludzkość jeszcze na ratunek zasługuje?

Seria pisana przez Ricka Remendera miała w sobie całkiem duży potencjał. Świat zepchnięty w odmęty oceanu po zmianach klimatu, neobarokowy przepych i kompletne zblazowanie ludzi oraz ostatnia nadzieja w postaci sondy mającej powrócić na Ziemię w razie odnalezienia planety nadającej się do życia. Co mogło pójść nie tak? Jak się okazuje, dużo.

Niestety Remender nie zdołał udźwignąć ciężaru opowieści. Akcja popychana jest do przodu zbyt szybko, przez co historia ulega zatrważającemu spłyceniu. Różne techniki narracyjne wykorzystywane przez autora scenariusza także pozostawiają wiele do życzenia, jako tanie i ograne schematy.

Serię stara się ratować jeszcze Greg Tocchini, którego rysunki, mimo że momentami pozostają nieco nieczytelne, przez co utrudniają orientację czytelnika w wydarzeniach, mają w sobie to coś, co przykuwa odbiorcę.

Opublikowano:Głębia #03: Wybrzeże gasnącego światła

Głębia #03: Wybrzeże gasnącego światła

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Greg Tocchini
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Głębia
Tytuł oryginału: Low, Vol. 3: Shore Of The Dying Light TP
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 136
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-347-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Powietrza! Powietrza! Powietrza!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-