baner

Recenzja

Wampir na wakacjach

Michał Grygiel recenzuje Hotel Transylwania 3
6/10
Wampir na wakacjach
6/10
Seria Hotel Transylvania wpisywałaby się pewnie w całą tą homogeniczną masę komputerowych animacji dla dzieci, gdyby nie jeden prosty fakt. Za serię odpowiada Genndy Tartakovsky, emigrant, syn dentysty, facet, któremu zawdzięczamy Samuraja Jacka. Obchodzenie jego produkcji bokiem z góry uważam za błąd, i choć transylwańskie komedyjki familijne już przy drugiej części zaliczyły lekki spadek formy, postanowiłem dać cyklowy szansę po raz trzeci. Nie żałuję, ale napiszę to już na wstępie - szału nie ma.

Trylogia Tartakovskyego opowiada o perypetiach nieco złagodzonego wariantu Drakuli - oczywiście wampira, ale też hotelarza i kochającego ojca, samotnie wychowującego córkę. Pierwsze dwie części serii przedstawiały perypetie postaci rodem z horrorów nawiedzających kurort rodem z opowieści grozy. Tym razem zmęczony Dracula razem z zaprzyjaźnionymi upiorami wyruszają na urlop - rejs ekskluzywnym wycieczkowcem. Będzie sporo rozrywki, parę problemów łatwiejszych do rozwiązania, jeden większy, związany z klanem Van Helsingów, będzie też uczucie, czekające na samotnego wampira.

"Hotel Transylwania 3" to przyjemny i lekkostrawny film, który spokojnie można obejrzeć z dziećmi, ale na który samemu nie ma co się jednak porywać. Jest tu nieco zabaw tradycją horroru, ale całość nie próbuje nawet być spójną fabułą - to luźny ciąg gagów z postaciami z horrorów na wakacjach, sklejonych wątkiem łowców wampirów. Całość równie łatwo się ogląda, co i zapomina, choć warto przyznać, że strona wizualna stoi na co najmniej przyzwoitym poziome, a obsada aktorska wersji oryginalnej jest co najmniej dobra. Animowany Dracula jest jedną z najlepszych kreacji Adama Sandlera z ostatnich 20 lat, słychać wręcz, że tym razem rola go bawi i zwyczajnie mu się chce. Reszcie załogi też nie da się nic zarzucić.

Polskie wydanie na DVD dopełniają dodatki, w większości będące teledyskami bądź horrorowymi wariantami znanych piosenek, w sam raz do śpiewania z dziećmi (a przynajmniej tymi, które już czytają po angielsku), choć załapały się też krótkie metraże (zabawniejsze od głównego filmu). I to chyba podsumowuje kwestię recenzji. Autorzy wprost dają do zrozumienia do kogo ten film jest skierowany. Dorośli za bardzo nie mają tu czego szukać, choć wprawna animacja, sugestywna mimika postaci czy porządny voice-acting sprawią, że męczarni w trakcie seansu z dziećmi też tu nie znajdą.

Opublikowano:Hotel Transylwania 3

Hotel Transylwania 3

Scenariusz: Michael McCullers, Genndy Tartakovsky, Todd Durham
Premiera: Luty 2019
Oprawa: DVD
Wydawnictwo: Imperial CinePix
 • Reżyser: Genndy Tartakovsky
 • WASZA OCENA
  Brak głosów...
  TWOJA OCENA
  Zagłosuj!

  Komentarze

  -Jeszcze nie ma komentarzy-