Nowe Teksty

Okładka miesiąca: luty 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?

Karol Sus recenzuje Paper Girls #04
7/10
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
7/10
Kolejne zeszyty „Paper Girls”, serii pisanej przez Briana K. Vaughana, gwiazdę amerykańskiego komiksu, wprowadzają coraz większy mętlik, tak w głowach tytułowych gazeciarek, jak i czytelników.

Autor komiksu wydawanego w Polsce przez Non Stop Comics ze znaną sobie emfazą prowadzi bohaterki ku kolejnym kłopotom. Problemy piętrzą się przed młodymi dziewczynami, które, o dziwo, wcale nie wydają się być nimi przytłoczone. Co więcej, zdają się coraz śmielej poczynać sobie jako podróżniczki w czasie i przestrzeni.

Tym samym to, co miało być największą zaletą „Paper Girls”, z czasem zaczyna obracać się przeciwko scenarzyście. Czwórka młodocianych bohaterek staje się coraz mniej wiarygodna, a Vaughan nie bardzo stara się poświęcić każdej z nich odpowiednio dużo czasu. Komiksy autora znane są z wartkiej akcji, ale to przecież pełnokrwiści bohaterowie byli najważniejszym składnikiem każdej serii, która wyszła spod ręki amerykańskiego scenarzysty. Cztery trejdy to dość czasu aby zżyć się z postaciami. W „Paper Girls” niestety tego brakuje.

Nie zmienia to jednak faktu, że seria od Non Stop Comics mimo wszystko jest komiksem udanym. Paradoksalnie to Vaughan zawiesił poprzeczkę wyjątkowo wysoko (zarówno „Y. Ostatnim z mężczyzn” jak i „Sagą”) i póki autor nie dojdzie do pewnego punktu przesytu (który niestety dało się zauważyć tak w „Y”, jak i w „Sadze”) przygody jego bohaterów śledzi się z zapartym tchem - mimo pewnych, nieraz irytujących mankamentów. W „Paper Girls” punkt ten jeszcze nie został osiągnięty i wiele wskazuje, że tym razem Vaughan skończy swoją serię zanim czytelnicy zdążą się nią zmęczyć. Image oficjalnie ogłosiło bowiem, że „Paper Girls” zakończy się jeszcze w tym roku wraz z trzydziestym, podwójnym numerem serii.

Opublikowano:Paper Girls #04

Paper Girls #04

Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Cliff Chiang
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2018
Seria: Paper Girls
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 128
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-466-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Dokąd zmierzamy, panie Vaughan? Dokąd zmierzamy, panie Vaughan? Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-