baner

Recenzja

Corto Maltese i poszukiwacze zaginionego klejnotu

Krzysztof Zimiński recenzuje Corto Maltese. Baśń wenecka
8/10
Corto Maltese i poszukiwacze zaginionego klejnotu
8/10
Poprzednie przygody Corto przyzwyczaiły nas do podróży po egzotycznych zakątkach globu. Tym razem nasz podróżnik trafił do nie aż tak egzotycznej Wenecji. Włoskie miasto z komiksu Pratta jest jednak miastem jeszcze bardziej wyjątkowym, niż mogłoby się wydawać - to miasto magiczne, gdzie dziać się mogą rzeczy trudne do wyjaśnienia.

Nasz marynarz zawinął na suchy ląd oczywiście z określonego powodu. Tym razem poszukuje legendarnego, magicznego skarbu. To spore wyzwanie, bo lokalizacji klejnotu króla Salomona strzegą kolejne zagadki, a i poszukiwaczy skarbu jest więcej.

Pratt w siódmym tomie serii praktycznie zarysował ramy kina nowej przygody, które miało dopiero nadejść. Jest tu śmiałek, gra o dużą stawkę, przeciwnicy, ale i sprzymierzeńcy, akcja, przygoda, nieco stonowanego humoru, a wszystko to dzieje się w fantastycznej scenerii. Włoski autor bawi się tu zarówno snuciem historii, jak i rysunkiem. Kolejne plansze zdają się sugerować, że pewną frajdę sprawiało mu portretowanie weneckiej architektury. Także fabuła zdradza fascynację Pratta tajemnicami. Są tu masoni, mistycy, zapomniane sekrety, a wszystkie te wątki splatają się z poszukiwaniami Corto.

Lektura tego tomu, dość innego od poprzednich przygód Maltese, to czysta przyjemność, lekka lektura, która powinna przypaść do gustu zarówno fascynatom europejskiej klasyki, jak i miłośnikom opowieści przygodowych pokrewnych z filmami Lucasa czy Spielberga.

Opublikowano:Corto Maltese. Baśń wenecka

Corto Maltese. Baśń wenecka

Scenariusz: Hugo Pratt
Rysunki: Hugo Pratt
Kolor: Patrizia Zanotti
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2018
Seria: Corto Maltese, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 216 x 285 mm
Stron: 104
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135123
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Corto Maltese i poszukiwacze zaginionego klejnotu Corto Maltese i poszukiwacze zaginionego klejnotu Corto Maltese i poszukiwacze zaginionego klejnotu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-