Nowe Teksty

Okładka miesiąca: luty 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Zwykle życie z inwazją kosmitów w tle

Jan Sławiński recenzuje Invincible #02
8/10
Zwykle życie z inwazją kosmitów w tle
8/10
W drugim tomie „Invincible” Robert Kirkman (scenarzysta) i Ryan Ottley (rysownik) z powodzeniem kontynuują to, co działało w tomie pierwszym – bawią się znanymi superbohaterskimi motywami (bez zadęcia i aspiracji do dekonstrukcji gatunku, za to ze sporym wyczuciem absurdu), a epickie potyczki między superbohaterami a superłotrami przeplatają dobrze zarysowaną obyczajówką.

Wydarzenia, które rozegrały się w finale pierwszego tomu „Invincible”, wywróciły świat Marka Graysona i jego rodziny do góry nogami. Nastoletni superbohater musi odnaleźć się w nowej sytuacji, a także spróbować pogodzić przygotowanie do studiów i ratowanie kilku równoległych wymiarów. Dzieje się dużo, akcja skacze między szkolną stołówką i najdalszymi zakątkami kosmosu, a świat przedstawiony tętni życiem. W natłoku atrakcji Kirkman nie zapomina o swoich bohaterach i potrafi fascynująco pisać zarówno o problemach matki głównego bohatera, jak i jego skomplikowanych relacjach z dziewczyną.

Z lektury drugiego tomu „Invincible” płynie masa radochy. Dobrze zarysowane tło obyczajowe sprawia, że los bohaterów nie jest nam obojętny, serii nie brakuje humoru i na pewno nie można narzekać na nudę. Jednocześnie całość nie ma tej siły co finał poprzedniego tomu i trudno oprzeć się wrażeniu, że to album „przejściowy” – sporo zasygnalizowanych tu wątków doczeka się rozwinięcia dopiero w kolejnych tomach cyklu. Pozornie prosta fabuła, zbudowana z tego, co już wszyscy gdzieś widzieliśmy, w połączeniu z klimatyczną krechą Ottleya o cartoonowych korzeniach daje satysfakcjonujący efekt. Na pierwszy rzut oka widać, że twórcy włożyli w swoją pracę dużo serducha – tak powinny wyglądać wszystkie komiksy superhero.

Opublikowano:Invincible #02

Invincible #02

Scenariusz: Robert Kirkman
Rysunki: Ryan Ottley
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Seria: Invincible
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 352
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135710
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Zwykle życie z inwazją kosmitów w tle Zwykle życie z inwazją kosmitów w tle Zwykle życie z inwazją kosmitów w tle

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-