baner

Komiks i Okolice

''Constantine''- informacje o filmie

Warner Bros.
John Constantine wrócił z piekła.
Urodził się z niechcianym darem, potrafi z łatwością rozpoznawać potomstwo aniołów i demonów, kroczące po ziemi w osłonie ludzkiego ciała. Niesamowite, kryształowo wyraźne wizje pchnęły Constantina (Keanu Reeves) ku samobójstwu. Niestety, próba się nie udała. Odratowany wbrew swej woli ponownie znajduje się w świecie żywych. Na zawsze naznaczony jest już piętnem samobójcy, przemierza ziemskie granice pomiędzy piekłem a niebem, mając próżną nadzieję, że uda mu się uzyskać zbawienie, odsyłając diabelski pomiot tam, skąd przybywa – z powrotem w ochtłań.
Constantine nie jest jednak jakimś świętym. Rozczarowany światem, w sporze z zaświatami, mocno pije, ostro żyje, zaśmiewa się do łez z samej idei bohaterstwa. Constantine będzie walczył o twoją duszę, ale nie potrzebuje ani podziwu, ani podziękowań – a już na pewno nie chce współczucia..
Chce jedynie wytchnienia.

Kiedy zdesperowana i sceptyczna detektyw policyjna (Rachel Weisz jako Angela Dodson) nakłania go do pomocy w sprawie zagadkowej śmierci jej bliźniaczej siostry (w tej roli także Weisz), śledztwo wiedzie wprost do świata demonów i aniołów, istniejącego tuż obok z pozoru całkowicie normalnego Los Angeles. Para bohaterów, biorąca udział w serii katastroficznych wydarzeń rodem nie z tego świata, zbliża się do siebie i za wszelką cenę usiłuje odnaleźć ukojenie.Firmy Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures, Donners’ Company / Batfilm Productions / Weed Road Pictures / 3 Arts Entertainment Production przedstawiają: Keanu Reeves i Rachel Weisz jako gwiazdy filmu "Constantine".
W filmie występują także Shia LaBeouf, Tilda Swinton, Pruitt Taylor Vince, Djimon Hounsou, Gavin Rossdale i Peter Stormare. Constantine wyreżyserował Francis Lawrence na podstawie scenariusza autorstwa Kevina Brodbina i Franka Cappello, napisanego na podstawie opowiadania Kevina Brodbina. Film oparty jest na motywach przygód postaci z komiksów wydawnictw DC Comics/Vertigo z serii Hellblazer. Producentami obrazu są Lauren Shuler Donner, Benjamin Melniker, Michael Uslan, Erwin Stoff, Lorenzo di Bonaventura i Akiva Goldsman. Producentami wykonawczymi są Gilbert Adler i Michael Aguilar. Zdjęcia Philippe Rousselot; kierownictwo produkcji Naomi Shohan; montaż Wayne Wahrman. Muzyka Brian Tyler i Klaus Badelt.
Constantine na całym świecie dystrybuowany jest przez firmę Warner Bros. Pictures, należącą do koncernu Warner Bros. Entertainment Company, w niektórych krajach dystrybucją zajmuje się firma Village Roadshow Pictures.


Zobacz galerię zdjęć z filmu
Zobacz plakaty promujące film
Przeczytaj o grze "Constantine"
Zobacz screeny z gry
Przeczytaj wywiady z odtwórcami głównych rol i reżyserem

Opublikowano:

Strona
1 z 9 >>  

Tagi

Hellblazer


Tagi

Hellblazer

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-