baner

Recenzja

Niecelny strzał

Michał Grygiel recenzuje Hawkeye kontra Deadpool
4/10
Niecelny strzał
4/10
Na tylnej stronie okładki niniejszego albumu można znaleźć pytanie 'co łączy Hawkeye'a z Deadpoolem?'. Odpowiedź wydaje się być albo banalna, albo niemal nieuchwytna, zależy jak patrzeć. Łączy ich wspólny świat, którego są częścią, każdego z nich łączą pewne relacje z Avengersami, łączy ich ten album, będący crossoverem przygód fioletowego łucznika i najemnika z nawijką. Co ich łączy poza tym? Zabijcie mnie, ale nawet po przeczytaniu tego komiksu nie wiem.

Czas Halloween to w USA czas przebierańców i sporego zamieszania, ale jeszcze większy chaos wkrada się w życie Wade'a Wilsona i Clinta Bartona, a wszystko to za sprawą pendrive'a z tajnymi danymi, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Obaj bohaterowie muszą więc zwalczyć uprzedzenia i niesnaski, połączyć siły i razem poradzić sobie z dość mało wyrafinowaną intrygą o sporej stawce.

Hawkeye i Deadpool to bohaterowie na tyle od siebie różni, że nie są nawet swoimi przeciwieństwami. Dalej jednak nie wiem, co (poza kwestiami marketingowymi) stało za pomysłem połączenia ich we wspólnej serii. Łucznik poza celnością nie posiada wyjątkowych umiejętności czy mocy, a popularność w ostatnich latach przyniosła mu znana i u nas seria skoncentrowana na jego niemal cywilnym życiu. Seria wyróżniająca się ponadto zabawą komiksowymi środkami wyrazu. Sam Deadpool to dla odmiany niezniszczalny generator czerstwych żartów, ale pomimo wesołkowatości (i świadomości, że jest bohaterem komiksu) jego sfatygowane oblicze skrywa jeszcze bardziej udręczoną duszę.

Nie wiem więc, jaka myśl stała za złączeniem ich na parę zeszytów w parę, ale nie ma tu ani zabaw czwartą ścianą z Deadpoola, ani poziomu meta z Hawkeye'a, ot, dwóch niepasujących do siebie nawet kolorystycznie jegomości łączy siły, by na koniec dnia odnieść sukces. Nie ma tu zbyt wiele emocji, nie ma tu zaskoczeń, nie jest to zbyt śmieszne, choć warto zauważyć, że rysownicy i koloryści robią tu przyzwoitą, rzemieślniczą robotę. Nawet jednak z ich wysiłkami ten crossover nie jest niczym więcej niż szansą na mało angażujące wypełnienie nadmiaru wolnego czasu.

Opublikowano:Hawkeye kontra Deadpool

Hawkeye kontra Deadpool

Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Matteo Lolli, Jacopo Camagni
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2018
Seria: Deadpool, Marvel Now
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328126800
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Niecelny strzał Niecelny strzał Niecelny strzał

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-