baner

Recenzja

Po czym poznać prawdziwego mężczyznę?

Karol Sus recenzuje Saga #07
5/10
Po czym poznać prawdziwego mężczyznę?
5/10
„Saga” Briana K. Vaughana (scenariusz) i Fiony Staples (rysunki) była swego czasu jedną z bardziej wyczekiwanych przez polskiego czytelnika serii sygnowanej przez amerykańskie wydawnictwo Image. Pierwsze trade'y rozbudzały apetyt na więcej. Niestety, od pewnego już czasu widać zmęczenie materiału, a serię dopada częsta u Vaughana bolączka. Autor scenariusza nie wie kiedy powiedzieć „dość!”.

Vaughan prezentuje niezwykle bogaty i rozbudowany świat, który w dodatku zasiedla całą plejadą nietuzinkowych bohaterów. Daje to wyjątkowo duże możliwości kreacji kolejnych przygód głównych bohaterów, uwikłanych w międzynarodowy konflikt, Alanę i Marka. Kolejni sprzymierzeńcy i wrogowie wyskakiwali tym samym jak króliki z kapelusza, każdy bardziej odjechany od poprzedniego. I nic nie powinno czytelnika dziwić. Wszak kosmos jest ogromny, czemu więc nie miałaby tam się znaleźć chociażby planeta zamieszkana przez bohaterów międzygalaktycznej opery mydlanej? Trik działał jednak do czasu. U niektórych czara goryczy przelała się już wcześniej. Niżej podpisany przymykał oko do tomu siódmego.

Tym razem Alana, Marko i reszta bohaterów trafiają na kometę Phang, podejrzane miejsce zasiedlone przez wiele ras toczących ze sobą nieustanną wojnę. Miejscowe konflikty podsycają oczywiście siły Wieńca i Brzegu, które cynicznie rozgrywają tu własne interesy. A głównym interesem w przypadku Phang są nieprzebrane złoża energii drzemiące pod powierzchnią komety. Aluzja do bliskowschodnich gier USA i Rosji aż nazbyt czytelna.

Od pewnego już czasu seria zaczęła zjadać własny ogon. I choć nadal jest to ciekawy komiks, coraz trudniej jest nadążać za wizją Vaughana i Staples. Mimo wszystko wciąż jeszcze tli się we mnie nadzieja, że koniec losów Alany i Marka warty będzie przemęczenia kilku słabszych zeszytów. Tylko kiedy to nastąpi?

Opublikowano:Saga #07

Saga #07

Scenariusz: Brian K. Vaughan
Rysunki: Fiona Staples
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2017
Seria: Saga
Tytuł oryginału: Saga vol. 7
Wydawca oryginału: Image Comics
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 168x257 mm
Stron: 152
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-02-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Po czym poznać prawdziwego mężczyznę? Po czym poznać prawdziwego mężczyznę? Po czym poznać prawdziwego mężczyznę?

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-