baner

Recenzja

Zakochani szaleńcy

Łukasz Słoński recenzuje Odrodzenie #03: Odległe miejsce
7/10
Zakochani szaleńcy
7/10
W porównaniu z poprzednimi tomami trzecia część „Odrodzenia” z pozoru wydaje się spokojna i stonowana. W takim przekonaniu zdaje się utwierdzać czytelnika sielska atmosfera Walentynek. Święto zakochanych dociera do odciętego miasteczka, którego mieszkańcy, mimo niecodziennych wydarzeń, starają się normalnie żyć. Owo wydarzenie stanowi jednak zasłonę, za którą twórcy ukryli metaforyczne, jak i całkiem realne demony dręczące bohaterów.

Wspomniane Walentynki w pewnej mierze wyhamowują dynamikę „Odrodzenia”. Zapracowana Dana Cypress ma możliwość odetchnąć przez parę kadrów. Owa nienachalna atmosfera miłości przenika historie bohaterów, przyjmując różne smaki, czasami słodkie, częściej jednak gorzkie, bo związane z przeszłością. W „miłosną zawieruchę ”, która nawiedziła zaśnieżone Wausau, Seeley i Norton wrzucają swoich bohaterów. Ci zaś na różne sposoby radzą sobie ze świętem patrona zakochanych i szaleńców.

Twórcy, mimo miłosnej aura unoszącej się nad Wausau, nie zrezygnowali ze zwrotów akcji, których nie brakowało w poprzednich częściach. Na spokojne świętowanie nie pozwala sobie May Tao, która angażuje się w kolejne dziennikarskie śledztwo. Dociekliwa reporterka stara się rozwikłać zagadkowe zaginięcie. Finał poszukiwań okaże się zaskakujący. Wiążąc fabułę z poprzednimi częściami, Seeley i Norton decydują się na wprowadzenie nowych wątków, które z pewnością doczekają się rozwinięcia w kolejnych tomach.

Rysunki Mike Nortona doskonale pasują zarówno do scen grozy, których nie zabrakło także i w tym tomie, jak i emocjonalnych rozmów, w które angażują się bohaterowie. Na twarzach postaci odmalowuje się paleta uczuć od zauroczenia przez zdziwienie po niepokój i gniew. Warto także wspomnieć o ciekawie narysowanym „komiksie w komiksie”, który nie jest pustym i pozbawionym sensu dodatkiem .

Z pozoru spokojniejsze „Odległe miejsce” doskonale wykorzystuje iluzoryczny spokój Walentynek, w których do głosu dochodzi ukryta groza. „Odrodzenie” jest ciekawym przykładem kameralnego połączenia kryminału i horroru, w którym ważną funkcję pełnią mieszkańcy zaśnieżonego miasteczka. Seria w dalszym ciągu zaskakuje świeżymi pomysłami i zwrotami fabularnymi. Warto wybrać się na czytelniczą przechadzkę po zaśnieżonych uliczkach Wausau.

Opublikowano:Odrodzenie #03: Odległe miejsce

Odrodzenie #03: Odległe miejsce

Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Mike Norton
Kolor: Mark Englert, John Rauch
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Odrodzenie
Wydawca oryginału: Image Comics
Tłumaczenie: Bartosz Musiał
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260mm
Stron: 128
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Non Stop Comics
ISBN: 978-83-8110-348-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Zakochani szaleńcy Zakochani szaleńcy Zakochani szaleńcy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-