reklama baner reklama

Nowe Teksty

Samotność buca
Panic o "Wilsonie"
Wyrzuty sumienia Franka C.
Kleszcz o "Bloodshot: Odrodzenie #01: Kolorado"
Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Rumia Comic Con 2019
  • Miejsce: Rumia, Stacja Kultura - Biblioteka Rumia, Starowiejska 2
    Kiedy: 2019-03-02

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Zjazd rodzinny

Łukasz Słoński recenzuje Hrabstwo Harrow #04: Rodzina
6/10
Zjazd rodzinny
6/10
Poprzedni album, prezentujący odrębne historie związane z tajemniczym hrabstwem Harrow, przeniósł ciężar głównej opowieści na towarzyszy Emmy – Bezskórego Chłopca oraz Bernice. Dzięki takiemu rozwiązaniu czytelnicy mogli na chwilę oderwać się od powikłanej przeszłości bohaterki. W „Hrabstwie Harrow. Rodzina” główną rolę na powrót odgrywa dojrzewająca czarownica. Na jej drodze twórcy postawili niezwykłych gości, których pojawienie się wprowadzi pewien zamęt. I to właśnie owym zamieszaniem będzie musiała się zająć Emmy, by zadbać o dobro mieszkańców hrabstwa.

W czwartym tomie Cullen Bunn przywołuje historię wiedźmy Hester Beck, dzięki której wprowadza nowych bohaterów. Scenarzyście udało się w dość interesujący sposób naszkicować charakterystyki postaci, tworzących tytułową rodzinę. Każda z nich otrzymała oryginalny rys, który wyróżnia ich zarówno ze względu na posiadane umiejętności, jak i ich wygląd – co jest zasługą nieocenionego Tylera Crooka.

Osoba kartkująca po raz pierwszy „Hrabstwo Harrow” z dużą dozą prawdopodobieństwa skupi się rysunkach, które w dalszym ciągu stanowią siłę napędową serii. Na uwagę zasługują zwłaszcza projekty członków tytułowej rodziny. Każdy z nich stanowi interesujący przykład powiązania fizjonomii z posiadanymi mocami. Na kadrach stworzonych przez Crooka nie mogło oczywiście zabraknąć urokliwych – a zarazem groźnych – terenów przynależnych do hrabstwa, co pokazuje choćby „zwyczajne” pole kukurydzy z pierwszych stron albumu. Podobnie, jak w przypadku poprzednich tomów, także w „Rodzinie” czytelnicy znajdą dodatek ze szkicami i wprawkami rysownika.

Historia pomieszczona w albumie „Hrabstwo Harrow. Rodzina” to niedługa opowieść, która wprowadza kolejne tajemnice do życia Emmy. Cztery rozdziały, składające się na ten tom, nabierają jednak takiego tempa, iż można dostać czytelniczej zadyszki. Również przejawiana przez główną bohaterkę umiejętność błyskawicznego radzenia sobie z tarapatami wpływa znacząco na odbiór fabuły. Kolejne problemy pojawiające się na drodze Emmy zostają potraktowane niczym zadanie do odhaczenia. Owe dynamiczne rozwiązanie kłopotów pozbawia czytelnika pewnych wątpliwości, które sprawdzają się w kameralnym horrorze, gdzie karty odsłaniane są powoli. Natomiast fani rysunków artysty znanego z „Szóstego rewolweru” czy „B.B.P.O” powinni poczuć się usatysfakcjonowani. I to właśnie zachwycająca warstwa graficzna pozwala cieszyć się mroczną baśnią rodem z Ameryki.

Opublikowano:Hrabstwo Harrow #04: Rodzina

Hrabstwo Harrow #04: Rodzina

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-14-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Zjazd rodzinny Zjazd rodzinny Zjazd rodzinny

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-