reklama baner reklama

Nowe Teksty

Samotność buca
Panic o "Wilsonie"
Wyrzuty sumienia Franka C.
Kleszcz o "Bloodshot: Odrodzenie #01: Kolorado"
Generyczność frankofona
Tymczyński o "Lady S #08: Racja stanu"
Okładka miesiąca: luty 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Dokąd zmierzamy, panie Vaughan?
Sus o 3. i 4. tomie "Paper Girls"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Recenzja

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Wade’zie, ale baliście się zapytać

Michał Grygiel recenzuje Deadpool #10: Deadpooliana wybrane
5/10
Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Wade’zie, ale baliście się zapytać
5/10
Dziesiąty tom przygód Deadpoola zadowoli fanów jego serii, ale sceptyków pozostawi beznamiętnymi.

Seria o Deadpoolu z Marvel NOW! dobrnęła do końca. Ostatnie tomy wydały mi się tak wymęczone, że za największy pozytyw finiszu uznałem, że więcej tomów już nie będzie. Jak wiemy - nie ma jednak bardziej przewrotnego bohatera z Domu Pomysłów niż Wade Wilson. Powitajcie tom dziesiąty, do którego załapały się ścinki, na które wcześniej nie było miejsca.

"Deadpooliana wybrane" to krótsze poboczne przygody najemnika z nawijką. W "Deadpool Annual #2" przebiera się on w strój Spider-Mana na czas, gdy Parker jest niedysponowany. "Deadpool Bi-Annual #1" to historia nieco w duchu kreskówek z lat osiemdziesiątych, a obok naszego gaduły głównymi bohaterami są superzwierzęta w superzbrojach. Kolejny zeszyt to wspólne dla Deadpoola i Kapitana Ameryki epitafium dla Wolverine'a po jego niedawnym zgonie. Tomik zamyka czterozeszytowa miniseria, w której Deadpool w poszukiwaniu Śmierci łączy swoje siły z nieoczekiwanym sojusznikiem - Thanosem.

To, co łączy wszystkie te krótsze i dłuższe historie, to absolutny brak związku innego niż Deadpool. Każda z nich została porządnie zilustrowana przez innego rysownika nieodchodzącego za bardzo od marvelowskiego stylu. Także scenariusze reprezentują poziom 'do przeczytania i zapomnienia' - są raczej wartkie, ale mało zajmujące. Najlepiej czyta się chyba zeszyt, gdzie przecinają się ścieżki Wade'a i Parkera. Najmniej - crossover z Thanosem, który wydawał mi się o jakieś dwa zeszyty za długi, a być może i o trzy.

"Deadpooliana wybrane" nikogo nie zaskoczą, ani nie zmienią zdania co do Deadpoola. Fani serii, którym podobały się także ostatnie jej tomy, otrzymają więcej tego samego - niezbyt wybrednych żartów i okazjonalnej obfitej przemocy, z minimalną ilością Wade'owego szaleństwa i łamania czwartej ściany. Sceptycy, dla których ta seria straciła zupełnie swój impet w połowie - nie mają tu czego szukać, bo te wybrane wycinki perłami jednak nie są.

Opublikowano:Deadpool #10: Deadpooliana wybrane

Deadpool #10: Deadpooliana wybrane

Scenariusz: Gerry Duggan, Tim Seeley, Christopher Hastings, Nick Giovannetti, Paul Scheer
Rysunki: Scott Kolins, Elmo Bondoc, Salva Espin, Jacopo Camagni
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Deadpool, Marvel Now
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Oskar Rogowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 192
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328126732
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Wade’zie, ale baliście się zapytać Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Wade’zie, ale baliście się zapytać Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Wade’zie, ale baliście się zapytać

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-