baner

Recenzja

Kolejne rosomaki Aarona

Michał Grygiel recenzuje Wolverine. Jason Aaron. Tom 2
7/10
Kolejne rosomaki Aarona
7/10
Pierwszy tom Aaronowego Wolerine'a był dość eklektyczną, ale generalnie przyjemną lekturą. Drugi tom to kolejne historie, które co najmniej trzymają poziom. Poprzedni album zapoznał nas już z początkiem serii "Wolverine: Weapon-X", tu dostajemy kolejne zeszyty z tego cyklu, a do tego parę innych opowieści.

"Dorwać Mystique (mały powrót)" to krótka historyjka stanowiąca niejako zwieńczenie cyklu o zmiennokształtnej mutantce, który poznaliśmy w poprzednim albumie. Nie jest to zbyt porywająca opowieść, ale zasługuje na przynajmniej pobieżne zainteresowanie ze względu na rysunki Jocka i kolory Dave'a Stewarta.

"Pragniemy jedynie świata i wszystkiego, co na nim" podejmuje wątki żyjącej maszyny tworzącej kolejne żywe bronie, takie jak choćby Fantomex. Nie ma sensu wnikać tu w racjonalność fabuły, w której Aaron przebija pomysły Granta Morrisona z jego X-Menów, ale całość jest sprawnie rozpisaną i rozrysowaną krótką historią skupioną na akcji.

Najlepszym daniem albumu jest dla mnie miniseria "Kiełbie we łbie", otwierająca tu przedruki z "Wolverine: Weapon-X". W tej opowieści Logan - po raz kolejny pozbawiony wspomnień - tkwi w psychiatryku, w którym mają miejsce co najmniej osobliwe praktyki medyczne. Więcej tu grozy niż akcji, a Aaron bawi się popkulturowymi tropami, nawiązując do "Lotu nad kukułczym gniazdem" czy "Milczenia owiec".

"Miłość i rosomak" to historia, o której niemal wszystko mówi sam tytuł. Więcej dzieje się natomiast w "Jutro umiera dzisiaj", gdzie Aaron bawi się konsekwencjami podróży w czasie, pokazuje ciekawą wizję przyszłości (w której oczywiście miesza korporacja Roxxon), a całość jest osadzonym w uniwersum Marvela hołdem dla "Terminatora". Ostatni zawarty w tomie zeszyt to Logan mierzący się ze śmiertelnością i przemijaniem.

Drugi zbiorczy tom przygód Wolverine'a spod pióra Aarona to porządnie napisane i fachowo narysowane historie, gdzie wszystko jest na swoim miejscu. Scenarzysta nie boi się uderzyć w mroczniejszy ton, kolejne historie cechuje urozmaicenie, ale autor nie daje się tu ponieść ambicjom. Logan jest najlepszy w tym co robi, a to co robi, nie jest zbyt fajne. Na szczęście Aaron - ze swoich nieco starszych lat - świetnie radzi sobie z superbohaterską, bezpretensjonalną konwencją i ten album najzwyczajniej w świecie dobrze się czyta.

Opublikowano:Wolverine. Jason Aaron. Tom 2

Wolverine. Jason Aaron. Tom 2

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Ron Garney, Jock, Esad Ribic
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2018
Seria: Wolverine, Marvel Classic
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 320
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328127517
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Kolejne rosomaki Aarona Kolejne rosomaki Aarona Kolejne rosomaki Aarona

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-