baner

Recenzja

Jest Super!

Tomasz Kleszcz recenzuje Superman #02: Pierwsze próby Superboya
8/10
Jest Super!
8/10
Po lekturze Syna Supermana wyraziłem nadzieję, że autorzy utrzymają przynajmniej równy poziom. Nadzieje te zostały nie tylko w pełni spełnione, jest nawet lepiej niż w albumie otwierającym!

Do drugiego tomu Supermana zmieściło się siedem zeszytów regularnej serii, które zawierają w sumie trzy opowiadania. W pierwszym posiadaczom jednego z najlepszych komiksów wszech czasów autorstwa Darwyna Cooke'a powinna zakręcić się łezka w oku. Oto bowiem Jon, pracując nad szkolnym projektem przypadkowo uruchamia technologię, która wraz z ojcem przeniesie go na dziwną, zagubioną pośród chmur i mgieł wyspę, na której flora i fauna wydaje się rządzić zupełnie innymi prawami, niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni. Z niewielkim wsparciem jedynego zamieszkującego tropikalną krainę człowieka muszą spróbować wrócić do domu, co oczywiście nie będzie takie proste.

Następnie Tomasi funduje nam zabawną i pomysłową historię, w której niesforny i dość wybuchowy Damian, syn Bruce'a będzie musiał nawiązać współpracę z równie nieokrzesanym i momentami nieprzewidywalnym młodzieńcem - Jonem. Przełamanie tej niechęci do współpracy będzie wymagało naprawdę mocnych metod ze strony zatroskanych super rodziców. W trzeciej przygodzie przeżyjemy wraz z rodziną Kentów wspólny wieczór w parku rozrywki. Wspaniała zabawa gwarantowana.

Scenariusz napisany jest naprawdę świetnie. Album bawi w zasadzie od pierwszej do ostatniej strony. Pomimo braku tradycyjnej walki dobra ze złem autor zdołał stworzyć zupełnie inną oś, wokół której rozbudowuje swoje pomysły. Tą osią jest relacja pomiędzy super rodzicem a jego synem, oraz między synem a innymi postaciami występującymi w komiksie. Zabawne, naturalne dialogi, wartka akcja oraz lekki klimat dają dużo frajdy z lektury. Aż trudno sobie wyobrazić, że zdecydowana większość wydawanych obecnie superbohaterskich tytułów - zwłaszcza z tych opatrzonych konkurencyjnym logo - sili się wciąż na powagę, śmiertelne zagrożenia i potyczki z coraz straszniejszymi przeciwnikami. Tomasi pokazuje, że dobry komiks - nie tylko dla młodzieży - można zbudować na zupełnie innych fundamentach.

Seria również graficznie robi wielkie wrażenie. Nad poszczególnymi historiami pracowało trzech artystów znanych z pierwszego tomu, wspieranych przez kolorystów. Każdy z nich pracuje w nieco odmiennym, oryginalnym i rozpoznawalnym stylu, i każdy z nich robi to na najwyższym poziomie. Pomimo braku wspomnianych wcześniej typowo super bohaterskich bitew z łotrami odzianymi w kolorowe trykoty znajdziemy wiele dynamicznych scen, w których rysownicy mogli w pełni zaprezentować swoje możliwości. Wysoka dbałość o wierne odwzorowanie mimiki twarzy bohaterów, którym pochwalić mogą się wszyscy rysownicy, dodatkowo ułatwia wczucie się w naprawdę przyjemny klimat, jaki udało się twórcom osiągnąć.

Druga odsłona przygód niezwykłego rodzica i jego syna przebija wysoki poziom części pierwszej. Humor, dobra zabawa, ciekawe historie oraz wspaniałe ilustracje powinny przyciągnąć uwagę nawet czytelników sceptycznie nastawionych do postaci odzianych w spandexy. Jedyne, co mogę zrobić na koniec, to zachęcić Was do sprawdzenia tego tytułu.

Opublikowano:Superman #02: Pierwsze próby Superboya

Superman #02: Pierwsze próby Superboya

Scenariusz: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason
Rysunki: Doug Mahnke, Mick Gray, Jaime Mendoza, Patrick Gleason, Jorge Jimenez
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2018
Seria: Odrodzenie, Superman
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 156
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328126381
WASZA OCENA
10.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
10 /10
Zagłosuj!

Galerie

Jest Super! Jest Super! Jest Super!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-