Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Artykuł

Przybij piątkę komiksowi #2017

Łukasz Chmielewski
To już czwarta edycja "Przybij piątkę komiksowi", czyli zabawy w polecenia fajnych komiksów do przeczytania. Boże Narodzenie tuż tuż, więc i okazja idealna, żeby polecić pięć komiksów godnych uwagi i wskazać pięć osób, żeby podały dalej.

Zasady są proste. Podajemy pięć tytułów komiksów i wskazujemy pięć osób, które mają zrobić to samo. Wskazujemy komiksy wydane między grudniem 2016 roku a grudniem 2017 roku. Jest duża szansa, że łatwo będzie je kupić. To też okrągły rok od poprzedniej edycji. Podajemy zdanie-dwa uzasadnienia wyboru. Róbcie to na swoich stronach www, FB, TT itd., tagując #przybij5komiksowi. Dzięki tagom będzie można zebrać typy i zrobić zestawienie najczęściej polecanych.

Moja piątka:


Totalnie nie nostalgia
Demitologizujący polską rodzinę i PRL cios w nos nie tylko tych, którzy twierdzą, że kiedyś to było lepiej. Kozetkowa opowieść feministki z Australii każe spojrzeć z dystansem na przeszłość i rozliczyć wszystkie jej grzechy.



Punisher Max
Brutalny i dosłowny w naturalistycznym pokazywaniu przemocy kryminał sensacyjny, w którym władza chce odebrać człowiekowi, który stracił wszystko, ostatnią rzecz, jaka trzyma go przy życiu - niekończącą się zemstę.



Aliens: Zbawienie. Ofiarowanie
Dwie kapitalnie, ale totalnie różne treściowo i graficzne historie, które przekraczają gatunkowe ramy horroru i sci-fi, żeby pokazać człowieka w sytuacji granicznej i strach, który konstytuuje jego świat.



Maniak miłości
Znak czasów, czyli pamiętnik randkowicza, w którym uchwycono jak technologia zmienia człowieka i jego zachowania seksualne.



Powstanie. Film narodowy
Czarna komedia, która z epickim rozmachem pokazuje kameralny dramat społeczeństwa, narodu, Polski.




Nominuję Macieja Gierszewskiego z "Są komiksy dla dzieci", Marcina Kamińskiego z "Kamień z serca", Przemka Pawełka z Polskiego Radia, Sławomira Zajączkowskiego z "Komiks i my" i Wojtka Szota z Kurzojadów.

#przybij5komiksowi

Podobnie jak rok temu akcję odpalamy wspólnie, całą ekipą Alei Komiksu. Pięć!

Łukasz Chmielewski
redaktor naczelny
AlejaKomiksu.com

Opublikowano:



Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-