baner

Recenzja

Potwór z przeszłości

Maciej Gierszewski recenzuje Undertaker #03: Ogr z Sutter Camp
8/10
Potwór z przeszłości
8/10
Trzeba przyznać, że scenarzysta, Xavier Dorison, długo trzyma czytelnika w niewiedzy. Tytułowa postać, czyli Ogr z Sutter Camp pojawia się dopiero na 24 stronie albumu i wcale nie przypomina groźnego potwora. Początkowo przedstawiony zostaje jako dobroduszny, objazdowy felczer, który za „co łaska” leczy i operuje ludzi. Z biegiem akcji dowiadujemy się kilku znaczących faktów, także tych z przeszłości. Ostatecznie jego ocena jest ambiwalentna, a ściganego można traktować jako genialnego lekarza i „doktorem Mengele”...

Niezmiennie dobrze prezentuje się warstwa graficzna "Undertakera". Między kolejnymi odsłonami nie widać jakichś zasadniczych zmian w rysowaniu. Ralph Meyer posługuje się realistyczną kreską. Występujące postaci, kolejne krajobrazy, scenografia mijanych miasteczek i odwiedzanych domów ukazane zostały dokładnie i wiarygodnie. Artysta radzi sobie zarówno ze scenami statycznymi (rozmowy), jak i dynamicznymi (walki i pościgi). Na plus należy także zapisać umiejętne zbliżenia, „najazdy” kamery na twarze bohaterów, skupienie na szczególe.

Akcja komiksu toczy się wartko, fabuła naszpikowana została zaskakującymi twistami i wiarygodnymi, niejednoznacznymi postaciami. Powyższe elementy powodują, że całość czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem. Dorison świetnie panuje nad wszystkim wątkami opowieści, odsłaniając przed czytelnikiem kolejne szczegóły dotyczące przeszłości głównego bohatera. Niektóre sceny są naprawdę zabawne. Album kończy się zaskakującym cliffhangerem, to sprawia, że czwartej odsłony wyczekuję z niecierpliwością.

Opublikowano:Undertaker #03: Ogr z Sutter Camp

Undertaker #03: Ogr z Sutter Camp

Scenariusz: Xavier Dorison
Rysunki: Ralph Meyer
Kolor: Ralph Meyer, Caroline Delabie
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Seria: Undertaker
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 56
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 9788365465047
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Potwór z przeszłości Potwór z przeszłości Potwór z przeszłości

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-