Obaner

Recenzja

Działania miast gadania

Tomasz Kleszcz recenzuje New Avengers #03: Inne światy
6/10
Działania miast gadania
6/10
Po niejasnych i w chaotyczny sposób przedstawianych wydarzeniach w albumie "Inne Światy" Hickman wprowadza do swojej historii nieco porządku. Półsłówka i niedopowiedzenia zostają zastąpione przez czytelne sytuacje, co zdecydowanie wychodzi scenariuszowi na plus.

Kolejna inkursja jest w toku, a na uratowanie Ziemi i wszechświata bohaterom musi wystarczyć zaledwie godzina. Prawdopodobnie gdyby chodziło o zniszczenie wcielonego zła, sytuacja byłaby do opanowania. Tym razem jednak herosi muszą zmierzyć się z zadaniem, które okaże się nie tylko trudne, ale wręcz niemożliwe do wykonania. Na ich drodze stają bowiem superherosi, którzy także chcą zapewnić swojej planecie przetrwanie. Starcie pomiędzy dobrem a dobrem wydaje się więc nieuniknione. Zarysowany w ten sposób konflikt daje scenarzyście wyborną okazję do postawienia bohaterów przed naprawdę trudnymi wyborami. Na szczęście Hickman nie ucieka się do ponownych wybiegów i tworzenia następnych zbędnych komplikacji. Nadszedł czas na twarde decyzje, po których czytelnikom ciarki mogą przebiec po plecach. Nadszedł czas działania. Nareszcie.

O ile w warstwie fabularnej mamy do czynienia z mocną zwyżką formy, o tyle dla równowagi słabiej wypada strona graficzna. Do tej pory plansze tworzone na potrzeby serii Avengers należały w przeważającej większości do ekstraklasy. Teraz czytelnicy mają okazję poznać dwóch nowych artystów. Początkujący Valerio Schiti radzi sobie przyzwoicie. Jego prace, choć raczej oszczędne i zachowawcze, cechują się delikatną, dopracowaną linią. Włoski rysownik radzi sobie całkiem dobrze zarówno z anatomią, jak i perspektywą. Główny zarzut, który można by mu postawić, to brak czegoś oryginalnego, co w jakiś sposób wyróżniałoby jego prace. Niemniej jego kariera dopiero się zaczyna, więc wszystko jeszcze przed nim oraz przed czytelnikami. Znacznie słabiej wypada Kev Walker, który z komiksami ma do czynienia już trzy dekady. Z jego ilustracji niewiele jest w stanie wyciągnąć nawet świetny Martin, odpowiedzialny za kolory. Zeszyty 23. i 24. to najsłabiej narysowane do tej pory części. Twarze mają dziwne grymasy, mimika pozostawia sporo do życzenia. Projekty postaci, głównie Hulka czy Namora są wręcz archaiczne i prezentują się dość słabo. Szkoda, do tej pory przygody mścicieli wychodziły spod ołówków najwyższej klasy specjalistów.

Czytelnicy śledzący przygody Mścicieli, oczekujący jakiejś zmiany w sposobie prowadzenia narracji powinni czuć się pozytywnie zaskoczeni. Nasuwa się pytanie, czy to tylko chwilowa zmiana stylu, ponieważ bynajmniej nie jest to koniec tematu inkursji. Kiedy Hickman zakończy swoją epopeję, nie wiadomo i nic na razie na to nie wskazuje, ale ważne jest, że "Doskonały Świat" da się czytać i jest to najciekawsza z dotychczasowych odsłon New Avengers. Zwłaszcza podejmowane przez miałkie do tej pory postacie decyzje powodują, że komiks wzbudza emocje, co jest ewidentną zmianą na lepsze.

Opublikowano:New Avengers #03: Inne światy

New Avengers #03: Inne światy

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Simone Bianchi, Rags Morales
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2017
Seria: New Avengers, Marvel Now
Tytuł oryginału: New Avengers vol. 3: Other Worlds
Rok wydania oryginału: 2015
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Działania miast gadania Działania miast gadania Działania miast gadania

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-