baner

Recenzja

W stronę (nie)znanego

Karol Wiśniewski recenzuje Orange #02
6/10
W stronę (nie)znanego
6/10
„Orange” autorstwa Takano Ichingo jest mangą dla nastoletnich czytelników. Teoretycznie to romans z cyklu „gdybym tylko mogła cofnąć czas”, w praktyce jednak pojawiają się bardziej dramatyczne akcenty, nadające opowieści głębszego wymiaru.

Akcja w drugim tomiku dalej biegnie dwutorowo: w przeszłości jak i w „teraźniejszości/przyszłości”. Czyni to bez pośpiechu: dowiadujemy się nowych szczegółów z życia bohaterów, pojawia się zalążek wyjaśnienia, jak przeszłość i przyszłość mogą ze sobą koegzystować. Całość podąża w dość przewidywalnym kierunku. Paradoksalnie podtrzymuje to nasze zainteresowanie, jako że teoretycznie znamy finał opowieści. W końcu happy end dla głównych bohaterów oznaczałby koniec innego, udanego związku. Tomik jednak wieńczy rasowy „cliffhanger”, który skutecznie zmusza do sięgnięcia po następny wolumin „Orange”.

Napomknę, że interesującą rzeczą jest obwoluta, którą należy zestawić z tą z poprzedniego tomu. Obydwie przedstawiają bohaterów mangi na tle tego samego krajobrazu: pierwsza jako nastolatków, druga jako osoby dorosłe. Warto porównać różnice między nimi i poświęcić chwilę na analizę szczegółów.

Aha, „bonus” w postaci drugiej części „Zakochanego astronauty” dalej jest szalenie nudny.

Opublikowano:Orange #02

Orange #02

Scenariusz: Ichigo Takano
Rysunki: Ichigo Takano
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2015
Seria: Orange
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 9788364508660
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-