baner

Recenzja

Do trzech razy sztuka?

Przemysław Pawełek recenzuje One-Punch Man #03
6/10
Do trzech razy sztuka?
6/10
Saitama to najpotężniejszy amatorski superbohater, jakiego dotąd widziała Japonia. Jest twardzielem, ma szybki refleks, ale - co najważniejsze - każdego oponenta kładzie jednym ciosem. Cóż z tego, jeśli mimo swoich zalet dalej jest amatorem?

Trzeci tom "One-Punch Mana" podąża konsekwentnie ścieżką wytyczoną gdzieś pomiędzy pastiszem a jawną parodią. Kpina wymierzona jest tu w klimaty superbohaterskie i wszelakie opowieści o zmutowanych potworach niszczących metropolie. W ten oparty na kliszach świat wkomponowany został nasz Saitama, którego nie satysfakcjonuje przywoływanie niegodziwców do porządku - chce być także szanowany jako superheros. Nową misją staje się dla niego działanie w strukturach superbohaterskiego stowarzyszenia, a egzamin to dopiero początek wspinania się w obrębie wewnętrznego rankingu.

Trzeci tom mangi to w dalszym ciągu niezobowiązująca, bezpretensjonalna rozrywka na poziomie. Pełna demolki historia jest zarówno płynnie opowiedziana, jak i pełna rozmachu w warstwie wizualnej. Dobrze sprawdzi się i na chwilę relaksu po szkole, i jako 'coś do poczytania w pociągu'. Przyznam szczerze, że po lekturze niewiele mi w głowie zostało, ale nie oczekuję od tej serii więcej, jak przyjemnego wypełnienia czasu, co na razie zapewnia. Na pewno sięgnę po koleiny tomik - a nóż czymś nas jeszcze zaskoczy?


Autor recenzji jest pracownikiem Polskiego Radia.

Opublikowano:One-Punch Man #03

One-Punch Man #03

Scenariusz: One
Rysunki: Yusuke Murata
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2016
Seria: One-Punch Man
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: A5
Cena: 25,20 zł
Wydawnictwo: JPF
ISBN: 9788374715539
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-