baner

Recenzja

Wszystko gra? Tak, jak najbardziej

Maciej Gierszewski recenzuje Sisters #04: Wszystko gra
7/10
Wszystko gra? Tak, jak najbardziej
7/10
Komiksowy serial „Sisters” to bardzo udana propozycja dla najmłodszych i ździebko starszych czytelników. Nie da się jednak ukryć, że zasadniczo zainteresowane będą czytelniczki, gdyż głównymi bohaterkami są dwie dziewczyny, siostry, które dzieli wiekowa przepaść. Albumy można śmiało polecać czytelniczkom owych dwóch grup wiekowych. Pisząc o poprzednich odsłonach, postulowałem, aby nie ograniczać potencjalnych odbiorców tylko do żeńskiej grupy. Niezależnie od występujących postaci, to rodzinne kłopoty dotyczą wszystkich tych, który mają rodzeństwo.

Nastoletnia Wendy i wyraźnie od niej młodsza Marine są siostrami, które bardzo się kochają. Tak globalnie, w całej rozciągłości, ale na co dzień bywa różnie. Głównie starsza ma problemy, gdy na horyzoncie pojawia się młodsza. Standardem są wrzaski, kłótnie, spory, tarmoszenie i ciągnięcie za włosy, podkładanie świń – pewnie posiadać taką siostrę to koszmar, ale czytać o powszednich starciach rodzeństwa, jest zabawnie. Wendy bardzo lubi puzzle, więc Marine daje jej na urodziny pocięte ubrania. Albo gdy młodsza próbuje pożyczyć od starszej którąś z przyjaciółek, albo gdy starsza gubi kluczyk od pamiętniczka i nie wie, jak go otworzyć. Humorystycznych opowiadań jest sporo i ubawią nawet dorosłego czytelnika.

Dziewczyny mają niespożyte pokłady energii, bardzo ciężko dotrzymać im kroku. Nawet psiak, którego na kilka dni wzięły w opiekę, biega z wywieszonym jęzorem i wyraźnie widać, że ma już dość. Siła serialu tworzonego przez francuskich autorów Christophe’a Cazenove i Williama Maury polega na tym, że panowie nie wznoszą przed swoimi bohaterkami wybujałych czy odrealnionych problemów, a stawiają na zdarzenia z codzienności, które pewnie podpatrują u swoich pociech.

Należy chwalić scenariusz za lekkość i swobodę, a kreację bohaterek za trafność odwzorowania. Wspominana w poprzednim akapicie naturalność i autentyczność sprawia, że lektura komiksu sprawia frajdę. Proszę pamiętać, że bieżącą odsłonę można czytać bez znajomości poprzednich tomów.

Opublikowano:Sisters #04: Wszystko gra

Sisters #04: Wszystko gra

Scenariusz: Christophe Cazenove, William
Rysunki: William
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2016
Seria: Sisters
Tytuł oryginału: LES SISTERS Tome 4:
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Bamboo
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116597
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Wszystko gra? Tak, jak najbardziej Wszystko gra? Tak, jak najbardziej Wszystko gra? Tak, jak najbardziej

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-