Nowe Teksty

Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy
Coś się kończy, coś się zaczyna
Tymoteusz Wronka o "Łasuch #03"
Danie w sosie słodko-gorzkim
Wronka o "Chew #12: Czarna polewka"
Pewnego razu w kinie
Pawełek o filmie "Pewnego razu... w Hollywood"
Spalone kurczaki
Chmielewski o 7. edycji Złotych Kurczaków

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Artykuł

Za stówę, za trzy - sierpień 2016

Łukasz Chmielewski
Gdy kurz zapowiedzi już opada, a premiery można ciągle kupić z dużym rabatem, będę starał się co miesiąc wskazać zakupowe typy w dwóch wersjach: budżetowej, czyli za 100 zł, i na bogato za 300 zł.

Typy dotyczą premier w danym miesiącu. Sto złotych to skromna jak na komiks suma, ale można już coś za to kupić. Z kolei trzysta złotych to już dość pokaźna kwota, która pozwoli kupić sporo nowości. Nie ma sensu naliczać ceny po okładkowej, bo w sklepach komiksowych nawet starsze pozycje są sprzedawane z 10% rabatem. Wyliczenia oparłem głównie na cenach sklepu Gildii, gdzie w tym roku standardem stało się -30%. Trzeba pamiętać o kosztach wysyłki w księgarniach internetowych. Limity mogę przekroczyć odpowiednio o 5 zł i o 15 zł.

Sierpień 2016


Strasznie trudny miesiąc, bo wydawcy zapowiedzieli mnóstwo ciekawych komiksów. Sporo jest też reedycji świetnych tytułów. Wznowienia pominę, bo na szczęście je mam.

Za 100

Masakra. Po namyśle, najbardziej zależy mi na sprawdzeniu „Cyanna”, ale ten zakup mocno mnie ogranicza (po 30% zniżce płacę za niego 70 zł). Pierwszy Flash wypadł całkiem obiecująco, więc chciałbym zobaczyć, co dalej, ale mnie nie stać. Tak samo z „Batman. Ziemia Jeden #2”. Sprawdzę więc jeszcze premierę „Thanos powstaje” (z 37% rabatem płacę 25 zł). Pięć złotych zostaje mi w kieszeni. Założone wyżej manko pozwala mi zapłacić na wysyłkę.
Za 300

Z 30% rabatem kupuję Cyann, drugiego Flasha i Ziemię Jeden, a z 37% upustem pierwszego Thanosa. Do tego dorzucam „Dawni Mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera” (-30%) oraz „Przemianę” Szymona Kaźmierczaka i „Kapitana Wronę” duetu Żukowska i Godlewski (oba po -30%, oba bardzo fajnie się zapowiadają). Zostaje mi ponad dycha w kieszeni. Mógłbym skorzystać z „górki wydatkowej”, ale odpuszczam i poczytam przy piwie (jakaś pszeniczna IPA).PS. Pierwszy tom „Planetes” spadł na sierpień, więc kupię go (o ile wyjdzie) za kasę z lipca.

Opublikowano:Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Belverus -

Ciężko w trzech "stówkach" się zmieścić.
Ja nie kupię Batmana. Nad Kapitanem Wroną i Dawnymi Mistrzami się zastanawiam.
Zakup konieczny to Valerian 5 (zbiorcze) i Comanche 2. Bardzo kusi Jamilti i Trupie gadki. Krucjata to w pakiecie część 3 i 4 we wrzesniu

Ystad -

Łukasz. czekam na wpis październikowy :D

ljc -

będzie, ale raczej przed październikiem - przed MFKiG w sensie - bo wtedy wszystko i tak wyjdzie