baner

Recenzja

Dzieciaki Rosomaka dają radę

Tomasz Kleszcz recenzuje Wolverine i X-Meni #03: Saga Hellfire
7/10
Dzieciaki Rosomaka dają radę
7/10
Część podopiecznych Logana przeszła dobrowolnie do wrogiego obozu, część z mieszanymi uczuciami. Faktem jest, że autorytet nauczycieli nie potrafił ich powstrzymać, a to w mniemaniu R jest wystarczającym powodem do zamknięcia szkoły, ale dopiero po tym, jak dzieciaki uda się odzyskać. Zostajemy zatem zabrani w szaloną podróż do fantastycznej krainy, gdzie młodzi bohaterowie ścierają się z przeciwnikami, ale walka odbywa się nie tylko na pięści. Aaronowi sprawnie udało się zawrzeć głębsze przemyślenia, które sprawiają, że dążenia postaci są uzasadnione, a dzięki temu bardziej wiarygodne. Fabuła od początku jest bardzo dynamiczna i nie zwalnia tempa, a scenarzysta powstrzymał się od nadmiernie rozbudowanych narracji, w których stara się prowadzić równoległe wydarzenia, co ostatnio daje się często zaobserwować w komiksach amerykańskich i chwała mu za to. Zaskakujące miejscami zwroty akcji, a do tego przekonujące i błyskotliwe dialogi dopełniają całości, podanej w lekkiej, humorystycznej formie, która idealnie sprawdza się w przypadku tego tytułu. Szkoła młodocianych X-men znalazła swój styl i jest on bardzo przystępny.

Nad oprawą graficzną czuwa dwóch rysowników. Pierwszy zeszyt albumu ilustruje Pasqual Ferry, którego styl jest czysty, nowoczesny i bardzo kreskówkowy. Sprawdza się w tej historii wyśmienicie, a po rysowniku widać, że czuje się bardzo dobrze w tej konwencji. Szkoda, że plansze zostały wykonane tylko w ołówku, części czytelnikom pewnie przypadnie to do gustu, ale sądzę, że całość lepiej sprawdziłaby się w tuszu. Główny ciężar, czy też w tym przypadku pewnie dobrą zabawę przy rysowaniu ponownie wziął na swoje barki Nick Bradshaw. Co tu dużo mówić, radzi sobie świetnie, plansze miejscami oszałamiają bogactwem i kompozycją, a każda maszkara, jaka wychodzi spod ręki tego artysty, jest świetna i doskonale pasuje stylizacją do obranego kierunku. Panów wspiera czterech kolorystów, idealnie czujących klimat. Brawa.

Czegóż chcieć więcej? Jeśli szukacie dobrej komiksowej rozrywki, bez zbędnego popadania w nadęty ton, a do tego w towarzystwie kolorowego i różnorodnego świata, zapełnionego przez dziwaczne i ciekawe postaci, sięgnijcie po trzeci album szkoły mutantów. Nie znajdziecie w nim sensu życia czy też natchnienia, ale albumowi daleko do pustej i tandetnej rozrywki. Dobra zabawa ze świetną oprawą graficzną czeka. Sięgajcie śmiało.

Opublikowano:Wolverine i X-Meni #03: Saga Hellfire

Wolverine i X-Meni #03: Saga Hellfire

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Pasqual Ferry
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2016
Seria: Wolverine i X-Meni, Marvel Now
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 132
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110847
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Dzieciaki Rosomaka dają radę Dzieciaki Rosomaka dają radę Dzieciaki Rosomaka dają radę

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-