baner

Recenzja

Na plasterki

Przemysław Pawełek recenzuje Berserk #07
7/10
Na plasterki
7/10
Po spokojniejszym tomie, skupionym na retrospekcjach i dworskich intrygach, przychodzi czas na akcję. Kentaro Miura nie oszczędza swoich bohaterów. Zarówno Guts, jak i Casca, skazani są na walkę we dwójkę z przeważającymi siłami wroga, a wszystko to i tak jest tylko prologiem przed wielką bitwą, która czeka Drużynę Sokoła.

Trudno nazwać siódmy tom serii zbyt odkrywczym, ale jego lektura daje podobną satysfakcję co tomy poprzednie. Początkowe dialogi bohaterów przynoszą dalszy wgląd w charakter Griffitha - dumnego i ambitnego, ale też gotowego na wszystko w dążeniu do swoich własnych celów. Po kilku stronach wspomnień i zwierzeń parę bohaterów atakuje silna grupa przeciwników, którzy przez kolejną połowę tomu siekani są na różny sposób przez Gutsa lub subtelniej rzezani przez Caskę. Nie ma tu za dużo mroku nawiedzonego średniowiecza - to czysta walka, dynamiczna, okrutna i krwawa. Miłośnicy soczyście rozrysowanej akcji i gore powinni być usatysfakcjonowani.

Siódmy tom popycha też oczywiście do przodu fabułę. Jego druga połowa to ciąg dalszy działań wojennych, w których wykazać będzie się mogła cała drużyna. Griffith, dzięki wypracowaniu silnej pozycji, razem ze swoją ekipą podejmuje się niemożliwego. Na najemników czekają więc walki w polu i na umocnieniach, mające doprowadzić do przejęcia silnie chronionej fortecy. Atutami białowłosego przywódcy okażą się nie tylko wprawieni w boju wojownicy, ale też pewne wydarzenia z przeszłości, które jako wspomnienie mogą okazać się cenną bronią.

"Berserk" to w dalszym ciągu dobry tytuł, ale przeciągające się działania wojenne powodują, że dynamiczna z początku seria traci powoli swój impet. Nad wszystkim unosi się jednak powoli atmosfera zmian - Guts czuje, że czas podążyć własną ścieżką, a i sama wojna nie może trwać przecież wiecznie. Z ciekawością sięgnę po kolejny tom, ale liczę że przyniesie on coś więcej niż bitwy.


Autor recenzji jest pracownikiem Polskiego Radia.

Opublikowano:Berserk #07

Berserk #07

Scenariusz: Kentaro Miura
Rysunki: Kentaro Miura
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Seria: Berserk
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: A5
Cena: 25,20 zł
Wydawnictwo: JPF
ISBN: 9788374714570
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-