reklama baner reklama
baner

Recenzja

W rejs z TinTinem

Tomasz Kleszcz recenzuje Przygody TinTina #04: Cygara faraona
7/10
W rejs z TinTinem
7/10
TinTin wybrał się we wspaniały rejs z Port Saidu, przez Bombaj, Singapur i Hongkong aż do Szanghaju. Jego wierny przyjaciel Miluś - mając trochę racji - przytomnie zauważa, że ta wycieczka ma swoje słabe strony w postaci monotonii krajobrazu. Zapowiadająca się idylla kończy się jednak szybciej, niż się zaczęła.

Profesor Cyklonik, który pojawia się na pokładzie, goniąc za swoim cennym papirusem, rozpoczyna ciąg zdarzeń, które doprowadzą rudzielca aż przed pluton egzekucyjny... Tak oto zaczyna się wielka przygoda, która powiedzie młodego reportera najpierw do wspomnianego we wstępie Port Saidu. Na skutek pechowego zbiegu okoliczności nasz bohater zostanie uznany za przestępcę, a wysłani za nim agenci bliźniacy: Tajniak oraz Jawniak stanowią wspaniałe grono uzupełniające skład pierwszoplanowych aktorów.

Intryga, dotycząca przemytu opium, zaplanowana jest całkiem ciekawie, a wydarzenia, często dość nieoczekiwane są spójne i logicznie wspierają się. Autor zdołał zamieścić wiele różnych lokacji. Mamy miasta, grobowiec faraona, dżunglę, pustynię… To wszystko sprawia, że czujemy egzotyczny klimat niczym przy oglądaniu dobrego filmu przygodowego. Warto zwrócić uwagę na nowość w oprawie graficznej, którą jest zastosowanie miejscami większych kadrów. Robią one duże wrażenie w zestawieniu z i tak wyjątkowo bogatą zawartością plansz. Kolejne strony wypełnione wieloma szczegółami co rusz cieszą oko nowymi obiektami, a charakterystyczna kreska wspaniale pasuje do klimatu opowieści.

Czwarty album z przygodami TinTina to rzecz zdecydowanie godna polecenia. Jeśli macie ochotę na przeżycie egzotycznej podróży i lekki klimat, sięgnijcie po ten album. Do broni i odrobiny przemocy trzeba się będzie przyzwyczaić i nie pokazywać tego małym dzieciom.

Opublikowano:Przygody TinTina #04: Cygara faraona

Przygody TinTina #04: Cygara faraona

Scenariusz: Herge
Rysunki: Herge
Wydanie: II
Data wydania: Kwiecień 2016
Seria: Przygody TinTina
Tytuł oryginału: Les Cigares du pharaon
Rok wydania oryginału: 1934
Wydawca oryginału: Casterman
Tłumaczenie: Daniel Wyszogrodzki
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 64
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116443
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

W rejs z TinTinem W rejs z TinTinem W rejs z TinTinem

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-