Nowe Teksty

Kanibale Nowego Jorku, Boucq [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Rodzina Addamsów 2, film, DVD [recenzja]
Jak film ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Artykuł

Superman, Batman, Wonder Woman. Od czego zacząć czytać komiksy superbohaterskie?

Egmont
Najwięksi superbohaterowie uniwersum DC Comics już niebawem zagoszczą na ekranach kin. Superman – obdarzony wyjątkowymi mocami przybysz z planety Krypton, Batman – wzbudzający lęk zamaskowany pogromca zła i niesprawiedliwości oraz Wonder Woman – półbogini, córka królowej Amazonek spotkają się na planie superprodukcji Batman v Superman. Świt sprawiedliwości, która na ekrany kin trafi już 1. kwietnia.

Ich komiksowe przygody czytelnicy mogą poznać dzięki wydawnictwu Egmont, którego nakładem ukazuje się kolekcja NOWE DC COMICS prezentująca najnowsze opowieści o Batmanie, Supermanie, Wonder Woman, Lidze Sprawiedliwości oraz innych, mniej znanych w Polsce, ale wcale nie mniej ciekawych superbohaterach.

W ubiegłym roku na rynku pojawiła się też prestiżowa kolekcja – DC DELUXE – prezentująca klasykę uniwersum DC Comics, przybliżając czytelnikom kanoniczne, nigdy wcześniej nie publikowane w Polsce opowieści, a także wznowienia klasycznych, najbardziej poszukiwanych przez fanów tytułów.

Moda na superbohaterów sprawia, że coraz więcej osób sięga do źródeł, czyli do komiksów. Zbliżająca się premiera filmu Batman v Superman Świt sprawiedliwości jest wspaniałą okazją do poznania komiksowych pierwowzorów bohaterów filmu.

dc_egmont_promo

Podpowiadamy, od czego zacząć lekturę, aby nie zagubić się w gąszczu fabuł.

Batman, Trybunał Sów, tom 1
Pierwszy album nowej serii o najpopularniejszym bohaterze z uniwersum DC.

W pierwszym tomie głównej serii komiksowej o przygodach Batmana akcja zawiązuje się w oparciu o pewną miejską legendę. Batman nieraz słyszał opowieści o Trybunale Sów rzekomo działającym w Gotham. Jego członkowie uważali się za prawdziwych władców miasta. Podobno spotykali się w ciemnościach, naśladując pohukiwanie nocnego drapieżnika. Dotychczas Mroczny Rycerz nie traktował tych historii poważnie. Odkąd jednak w Gotham zaczął grasować brutalny morderca, likwidujący zarówno najważniejszych, jak i najniebezpieczniejszych mieszkańców miasta, Batman uświadomił sobie, że nie wie o Gotham wszystkiego……

Wonder Woman, Krew, tom 1
Wielokrotnie nagradzana seria o Wonder Woman – najsłynniejszej superbohaterce amerykańskiego komiksu. Oparta na motywach greckiej mitologii opowieść o walce
z przeznaczeniem.

Księżniczka Diana różni się od pozostałych Amazonek. Legenda głosi, że ulepiono ją z gliny, by bezdzietna królowa mogła mieć wytęsknioną córkę. Mieszkanki Rajskiej Wyspy traktują ją jak obcą. Tymczasem w ludzkim świecie jest superbohaterką zawsze gotową walczyć po stronie słabszych.

Kiedy z dala od Rajskiej Wyspy Amazonek bogowie z Olimpu rozgrywają swoje mroczne intrygi, a ich konflikty dotykają niewinnych ludzi, w samym sercu krwawego sporu pojawia się Wonder Woman! Wkrótce tajemnica jej pochodzenia zostanie ujawniona. A wtedy poleje się krew...

Liga Sprawiedliwości. Początek
Historia powstania grupy złożonejz najsłynniejszych superbohaterów. W akcji – Batman, Superman, WonderWoman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Cyborg…

Najwięksi bohaterowie świata po raz pierwszy razem! Superbohaterowie wzbudzają strach na całym świecie. Jednak gdy seria dziwnych ataków sprowadza na Ziemię niebezpieczeństwo z innego wymiaru, będą musieli stanąć ramię w ramię o ile zniosą siebie nawzajem! Początek stworzyli wybitni artyści Geoff Johns i Jim Lee.

Wrogowie Publiczni, tom 1
Pierwszy album z serii przedstawiającej wspólne przygody Człowieka ze Stali i Mrocznego Rycerza. Tym razem dwaj sojusznicy staną do rozgrywki z demonicznym Lexem Luthorem.

W obliczu nieuchronnej katastrofy, jaką zwiastuje zmierzająca w kierunku Ziemi asteroida, prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i wyznacza nagrodę za schwytanie przybysza z Kryptona. Z pomocą Supermanowi przychodzi Batman. Dwaj najwięksi herosi łączą siły, by odeprzeć ataki łasych na pieniądze superłotrów i pracujących dla Białego Domu superbohaterów, a jednocześnie starają się nie dopuścić do zagłady świata. Wrogowie publiczni to opowieść o lojalności i niezwykłej przyjaźni, w której występują dwaj najsłynniejsi na planecie superbohaterowie. Scenariusz napisał Jeph Loeb, autor m.in. takich komiksów jak Superman. Na wszystkie pory roku i Batman: Długie halloween. Za rysunki odpowiadają wspaniali artyści: Ed McGuiness, Dexter Vines i Dave Stewart.

Trójca. Batman – Superman – Wonder Woman (kolekcja DELUXE)
Pierwsze spotkanie największych herosów z uniwersum DC w reinterpretacji Matta Wagnera. Czy tak odmienne osobowości będą w stanie zjednoczyć siły w jednym celu?

Troje najbardziej znanych superbohaterów wiele razy przeżywało wspólne przygody
i wspierało się w trudnych chwilach. Jednak wbrew pozorom nie zawsze ich plany, metody i życiowe filozofie zbiegały się w jednym punkcie. Komiks Trójca wydany w ramach kolekcji DELUXE pokazuje ich pierwsze spotkanie. Miliarder i ekoterrorysta Ras Al-Ghul opracowuje szalony plan stworzenia świata według swoich wyobrażeń. Wraz z potężnym klonem Supermana zwanym Bizarro i śmiertelnie niebezpieczną Amazonką u boku ta straszliwa trójca staje się zagrożeniem dla przyszłości rodzaju ludzkiego! Batman, Superman i Wonder Woman zawiązują sojusz, by uchronić Ziemię przed apokalipsą.[Egmont]

Opublikowano:Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-