baner

Recenzja

Krwawa konfrontacja Łowcy i Bragona

Maciej Gierszewski recenzuje W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca
7/10
Krwawa konfrontacja Łowcy i Bragona
7/10
Wielka saga fantasy „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”, składająca się z ośmiu tomów, nieubłaganie zbliża się do finału. Przede mną leży już przedostatnia część, która nosi tytuł „Łowca”. Rzecz ukazał się całkiem niedawno, bo pod koniec listopada. Warto wspomnieć, że w Polsce jest to już trzecie wydanie tej historii napisanej przez Serge'a Le Tendre'a, a narysowanej przez Régisa Loisela.

Jak może niektórzy pamiętają, na rozkaz księżniczki Mary niewielka drużyna, dowodzona przez podstarzałego rycerza Bragona, wyruszyła na poszukiwanie Ptaka Czasu. Wykonanie tej misji ma charakter priorytetowy. Tylko dzięki pomocy magicznego ptaka władczyni Marchii Pienistych Zasłon będzie miała dość czasu, aby powstrzymać „koniec świata”, czyli utrzymać w niewoli boga Ramora. Towarzyszymy bohaterom w pełnej przygód eskapadzie przez wiele krainy Akbaru. W bieżącej części wkraczają na tereny zajmowane przez tajemniczego Łowcę.

Okolica należąca do antagonisty to głównie niedostępna dżungla oraz starożytne ruiny, które zaanektowane zostały przez bujną roślinność. Régis Loisel świetnie się spisał, zbudował rzeczywistość spójną i wizualnie atrakcyjną. Prastary las jest siedliskiem różnych fantastycznych zwierząt. Należy docenić kreację świata, ponieważ rysownik popisał się wybujałą fantazją. Kreska Loisela jest „brudna”, sprawiająca wrażenie niedbałej. Pewnie dlatego bardziej podobała mi się ta sama dżungla w wykonaniu Vincenta Mallié przedstawiona w albumie „Droga Łowcy”.

Osoby, które miały okazję czytać wspomniany powyżej odcinek prequela, od razu sobie przypomną, kim jest tajemnicza postać i dlaczego Bragon chciałby umknąć z tych terenów jak najszybciej. Tylko rycerz dostrzega realne niebezpieczeństwo, jakie grozi całej ekipie. Jego córka, Pelissa, pragnie zaimponować ojcu odwagą, jednak jej zachowanie jest nieodpowiedzialne i ostatecznie okazuje się bezmyślną brawurą.

Oczywiście musi dojść do bezpośredniej konfrontacji Łowcy i Bragona. Jaki będzie jej wynik, tego nie będę zdradzał. Obaj panowie są bardzo zmyślni w zastawianiu pułapek, prowadzeniu „wojny podjazdowej”, ale i skuteczni w polowaniu. Scenariusz jest dobrze zbudowany, dramatyczne napięcie budowane jest stopniowo. Ponownie pojawia się Fioł, którego zagadki odwołują się do przeszłości bohaterów. Chwile prawdziwej grozy przerywane są sytuacjami komicznymi, za które odpowiadają dziwni pomocnicy antagonisty i bezimienny adorator Pelissy. Album czyta się z wielkim zainteresowaniem, ciężko oderwać się od lektury. Do końca serialu „W poszukiwaniu Ptaka Czasu” już tylko jeden album, szkoda.

Opublikowano:W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca

W poszukiwaniu Ptaka Czasu #3: Łowca

Scenariusz: Serge Le Tendre
Rysunki: Regis Loisel
Wydanie: III
Data wydania: Listopad 2015
Seria: W poszukiwaniu Ptaka Czasu
Tytuł oryginału: La Quête de l'oiseau du temps: Le Rige
Rok wydania oryginału: 1985
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110342
WASZA OCENA
7.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

Łowca to ciekawszy komiks z tej serii. Warto przeczytać jak ktoś lubi takie fantasy.

donT -

to jest recenzja czy streszczenie?