baner

Recenzja

Na pełnym morzu nikt nie usłyszy twojego krzyku

Przemysław Pawełek recenzuje Blue Heaven #1
7/10
Na pełnym morzu nikt nie usłyszy twojego krzyku
7/10
Luksusowy liniowiec wypływa w rejs. Na pokładzie znajduje się niemal dwa tysiące osób z grubymi portfelami i zapotrzebowaniu na dobrze płatną rozrywkę. Ich oczekiwania pewnie zostałyby spełnione, gdyby nie tajemniczy kuter, który spotykają na trasie. Na jego pokładzie znajdują się dwie osoby, z których - nie wiedzieć czemu - jedna znalazła się w stanie maksymalnego wycieńczenia organizmu, za to druga czuje się całkiem dobrze. Nie ma nikogo więcej, są tylko ślady ostrej walki. Rozbitkowie trafiają na liniowiec.

Wydawca reklamuje swój komiks jako thriller, z góry więc można założyć, że wkrótce zaczną się problemy, za którymi będzie stał jeden z rozbitków. Tak też się staje. Spodziewałem się prostego rozwoju sytuacji, ale nie doceniłem faktu, że Takahashi naprawdę nieźle rozplanował swój cykl. Sytuacja rozwija się wartko i szybko, a wkrótce się komplikuje. Okazuje się bowiem, że luksusowy statek to doskonałe miejsce, by się na nim schować.

W trakcie poznajemy także krótką historię jednego z rozbitków. To psychopatyczny morderca. Zero empatii, zero skrupułów, szybka adaptacja do sytuacji i dzika przyjemność z zabijania. Liniowiec, na którym nikt nikogo nie zna, a większość ludzi jest zwyczajnie bezbronna, jest dla niego świetnym środowiskiem. Szybko rozpoczyna swoją własną rozgrywkę. Żeby nie było za prosto - nie jest on jedynym drapieżnikiem na pokładzie. Statkiem płynie też dość zdegenerowana rodzina europejskich milionerów, która szybko postanowi zaangażować się w rozwój wydarzeń.

Pierwszy tom "Blue Heaven" to dobry wstęp do tej krótkiej serii - po lekturze od razu miałem ochotę na więcej, by dowiedzieć się co dalej. To świetny materiał do adaptacji na wysokobudżetowy film, w którym psychopatę zagrał by Tom Hiddlestonn. Azjatycka kinematografia, niestroniąca od drastycznych scen, pewnie poradziłaby sobie z materiałem źródłowym jeszcze lepiej. Nawet jeśli nie doczekamy się ekranizacji, to trudno - manga radzi sobie sama dostatecznie dobrze, od razu sięgam po kolejne tomy.

Opublikowano:Blue Heaven #1

Blue Heaven #1

Scenariusz: Tsutomu Takahashi
Rysunki: Tsutomu Takahashi
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2014
Seria: Blue Heaven
Wydawca oryginału: Shueisha
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: A5
Stron: 200
Cena: 25,20 zł
Wydawnictwo: JPF
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Na pełnym morzu nikt nie usłyszy twojego krzyku Na pełnym morzu nikt nie usłyszy twojego krzyku Na pełnym morzu nikt nie usłyszy twojego krzyku

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-