baner

Recenzja

The Breaker #4

Karol Sus recenzuje The Breaker #04
6/10
The Breaker #4
6/10
Tom czwarty manhwy „The Breaker” zaczyna się mocnym uderzeniem. Czytelnicy serii pamiętają, że koniec trzeciej części zostawił bohaterów w niemałych kłopotach. Tajemnicza dziewczynka została uratowana. Ale jakim kosztem? W dodatku dopiero co rozpoczynający morderczy trening Yi-Shi Woon trafił na znacznie silniejszego przeciwnika. Akcja nabiera jeszcze szybszego tempa. Główny bohater powoli poznaje świat wojowników Murim. Jednocześnie Murim zaczynają się interesować Yi-Shi Woonem, co raczej źle wróży chłopcu.

Trzeba przyznać, że plansze rozgrywające się na autostradzie aż skrzą się od akcji. Duża w tym zasługa rysownika serii, Jin-Hwan Parka, którego chwalę już nie pierwszy raz za pełne dynamizmu kadry. Tak jak pisałem już ostatnio, o ile dwa pierwsze tomy miały za zadanie wprowadzić czytelnika w świat kreowany przez scenarzystę Geuk-Jin Jeona, o tyle od poprzedniego tomu akcja nie zwalnia nawet na moment.

„The Breaker” to typowy przykład manhwy skierowanej do nastoletniego czytelnika. Ma wszystko, co jest potrzebne w serii tego typu. Sympatyczny bohater kreowany w stylu „od zera do bohatera”, mnóstwo akcji i niezłe rysunki podbarwione lekką erotyką. Scenariusz nieprzesadnie skomplikowany, ale za to nastawiony na akcję wciąga czytelnika szybko, dostarczając sporej dawki adrenaliny.

Oczywiście komiks koreańskich autorów nie jest jednocześnie wolny od wad częstych w seriach seinen. Przede wszystkim dialogi, zwłaszcza te dotyczące relacji damsko-męskich, są momentami denerwująco infantylne. Można by jeszcze odpuścić Yi-Shi Woonowi. W końcu to nastolatek. Ale wielki mistrz Murim zachowujący się w obecności kobiet jak nabuzowany piętnastolatek? Cała intryga zaś, przynajmniej na razie, jest prosta jak konstrukcja cepa. Ale w końcu o to chodzi, prawda? „The Breaker” ma serwować czystą i nieskrępowaną rozrywkę. I spełnia ten warunek całkowicie.

Opublikowano:The Breaker #04

The Breaker #04

Scenariusz: Geuk-Jin Jeon
Rysunki: Jin-Hwan Park
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2013
Seria: The Breaker
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Yumegari
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-