baner

Recenzja

Another #2

Karol Sus recenzuje Another #02
5/10
Another #2
5/10
Tajemnicza klątwa ciążąca nad pechową klasą trzecią ce japońskiego gimnazjum zaczyna zbierać swe krwawe żniwo. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne osoby z nią związane. Tymczasem główny bohater, sympatyczny Sakakibara, zaczyna powoli odkrywać kolejne sekrety szkoły, dopasowując elementy układanki. Dokąd zaprowadzi go wiedza o tragicznych wydarzeniach sprzed dwudziestu sześciu laty? A przede wszystkim: kim jest tajemnicza dziewczynka z przepaską na oku?

Drugi tom odkrywa przed czytelnikiem sporo tajemnic. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie. Wciąż sporo wydarzeń czeka na wyjaśnienie. Niemniej jednak główna intryga zaczyna się rozjaśniać. Ujawnia to przy okazji niektóre wady scenariusza. Po bardzo dobrym tomie pierwszym, oczarowującym czytelnika i mamiącym wciągającą historią, lektura drugiego tomu przynosi lekkie rozczarowanie. Wraz z wyjaśnieniem kilku tajemnic, okazuje się, że scenariusz miejscami jest bardzo mocno naciągany. Doskonale widać, że autor, Yukito Ayatsuji, musiał iść w niektórych momentach na spore ustępstwa, aby cała intryga nie rozeszła się w szwach. Momenty takie potrafią czytelnika zirytować, choć można na nie przymknąć oko.

Warstwa graficzna pozostaje bez zmian w stosunku do tomu pierwszego. Kadry Hiro Kiyohary prezentują się poprawnie, oko cieszą zwłaszcza bardzo ładnie narysowane postacie, z których rozpoznaniem czytelnik nie ma najmniejszego problemu (nawet pomimo sporej liczby bohaterów). Nie da się tego niestety powiedzieć o drugim planie, którego najczęściej po prostu nie ma. Mało jest przez to kadrów, przy których przystaje się na dłużej.

Drugi tom serii „Another” prezentuje się znacznie słabiej od tomu pierwszego. Głównie za sprawą kilku irytujących momentów sprawiających, że czytelnik przestaje kupować historię prezentowaną przez Yukito Ayatsuji. Nie przekreślałbym jednak jeszcze całej serii. Przed czytelnikami jeszcze dwa tomy, a Sakakibara wciąż jest daleki od całkowitego rozwiązania zagadki tajemniczej klątwy.

Opublikowano:Another #02

Another #02

Scenariusz: Ayatsuji Yukito
Rysunki: Hiro Kiyohara
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2013
Seria: Another
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A5
Stron: 200
Cena: 25,20 zł
Wydawnictwo: JPF
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-