Obaner

Recenzja

Doubt #02

Karol Sus recenzuje Doubt #02
Mordercza gra trwa nadal. Podczas gdy kolejny nastolatek zostaje zamordowany, reszta graczy zaczyna rzucać na siebie nawzajem oskarżenia. Kto okaże się wilkiem? Odpowiedź nie jest oczywista, tym bardziej że psychopatyczny morderca celowo zostawił ślady mające na celu wprowadzenie bohaterów w błąd. Zamiast działać razem, gracze zamknięci w opuszczonym magazynie, zaczynają knuć przeciwko sobie.

W drugim tomie „Doubt” autorstwa Yoshiki Tonogai bohaterowie nie znajdują się wcale bliżej rozwiązania zagadki tożsamości wilka niż pod koniec tomu pierwszego. Mnożą się za to pytania i wątpliwości. Powoli okazuje się, że zebrane towarzystwo wcale nie jest takie przypadkowe, jak to się wydawało na początku. Każdy z nich ma w dodatku swoje grzechy na sumieniu, które wilk powoli odkrywa przed resztą. Wzmaga to tylko poczucie, że gracze tak naprawdę cały czas robią to, co morderca doskonale przewidział i skrzętnie zaplanował. Myśl, że wilkiem okazać się może każdy z graczy, sprawia, że nikomu nie wolno zaufać.

Yoshiki Tonogai oszczędnie dozuje kolejne fakty z życia bohaterów, prowadząc fabułę pełną napięcia. Psychodeliczny klimat, klaustrofobiczne pomieszczenia i ciągła niepewność udzielają się czytelnikowi, przewracającemu kolejne kartki komiksu drżącymi rękoma.

Kreska autora prezentuje się naprawdę nieźle. Odpowiednie uchwycenie kadrów i zabawa perspektywą wydobywa z plansz uczucie przytłoczenia uczestników niebezpiecznej gry o życie. Drażni jedynie, że niekiedy Tonogai zaniedbuje rysy twarzy postaci znajdującym się na drugim planie. Tym bardziej, że w „Doubt” rzadko kiedy w jednym kadrze znajdują się więcej niż dwie, trzy postaci. Lenistwo autora?

Drugi tom czteroczęściowej serii „Doubt” trzyma czytelnika w napięciu, nie pozwalając oderwać się od mangi aż do ostatniej strony. Choć motyw przewodni nie jest najoryginalniejszy, mangace udało się zbudować na jego podstawie całkiem udaną historię z dreszczykiem. Z niecierpliwością czekam na tom trzeci.

Opublikowano:Doubt #02

Doubt #02

Scenariusz: Yoshiki Tonogai
Rysunki: Yoshiki Tonogai
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Doubt
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B6
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: JPF
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-