baner

Recenzja

Doubt #01

Karol Sus recenzuje Doubt #01
Japonię ogarnęło nowe szaleństwo. Wszystkie nastolatki grają w najnowszą grę sieciową Rabbit Doubt. Jeden z graczy wciela się w rolę wilka, podczas gdy reszta próbuje odgadnąć, kto nim jest. Każda nieudana próba odnalezienia wilka, daje mu prawo do eliminacji jednego z graczy. Szóstka głównych bohaterów, znając się jedynie z wirtualnej rzeczywistości, postanawia spotkać się w prawdziwym świecie. Po sympatycznym spotkaniu na karaoke budzą się z ogromnym bólem głowy w opuszczonym magazynie. Brzmi jak niezła impreza? Nic bardziej mylnego. Już po chwili uświadamiają sobie, że tym razem muszą zagrać naprawdę, a stawką jest ich życie. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się fabuła pierwszego tomu nowej, czteroczęściowej mangi „Doubt” autorstwa Yoshiki Tonogai.

Trzeba przyznać, że fabuła nie porywa szczególną oryginalnością. Skojarzenia chociażby z „Piłą” nasuwają się same. Sprawia to, że przy pierwszym kontakcie do mangi podszedłem z lekkim dystansem. Muszę jednak przyznać, że „Doubt” trzyma w napięciu. Scenariusz, choć nie odkrywczy, napisany jest całkiem nieźle. Tonogai sprawnie buduje napięcie, uchylając rąbka tajemnicy, aby zaraz zagmatwać sytuację jeszcze bardziej. Bardzo dobrym zabiegiem było umieszczenie wilka wśród bohaterów. Czytelnik szybko daje się porwać fali domysłów i sam zaczyna kombinować, który z nich zamieszany jest w nieczystą grę. Sama konstrukcja bohaterów może trochę kuleje, ale jest to pierwszy tom serii, może następne pozwolą czytelnikom bardziej się z nimi związać.

Rysunkowo jest jak najbardziej poprawnie. Umiejętnie rozplanowane kadry pomagają w budowaniu napięcia, nie przytłaczając czytelnika hektolitrami krwi i flaków. Autor stawia na nastrój grozy i tajemnicy, zamiast bezmyślnej rąbanki, co mandze wychodzi tylko na dobre.

„Doubt” Yoshiki Tonogai jest ciekawą pozycją, o dużym potencjale. Historia, mimo że z pozoru oklepana, potrafi wciągnąć. Autor umiejętnie odkrywa karty, trzymając czytelnika w niepewności. Na razie jest nieźle. Przyjemna manga z dreszczykiem, w sam raz jako przystawka przed „Gyo”. Zobaczymy co pokażą następne tomy.

Opublikowano:Doubt #01

Doubt #01

Scenariusz: Yoshiki Tonogai
Rysunki: Yoshiki Tonogai
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2013
Seria: Doubt
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B6
Stron: 212
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: JPF
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-