Impreza
I Festiwal Komiksu Historycznego
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Przystanek Historia
Centrum Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej
18 czerwca 2011 r. Warszawa
Sala konferencyjna
- 09.00 – 09.30 - Otwarcie imprezy – prof. Jerzy Eisler i Papcio Chmiel
- 09.45 – 11.00 - Krótkie dzieje komiksu historycznego – spotkanie z Adamem Ruskiem, prowadzenie: Michał Słomka
- 11.00 – 12.00 - Od pomysłu do realizacji – spotkanie ze Sławomirem Kiełbusem, prowadzenie: Przemysław Mazur
- 12.00 – 13.00 - Spotkanie z twórcami komiksu Cichociemni z Ospy - Wojciechem Birkiem i Mikołajem Birkiem
- 13.00 – 14.00 - O warsztacie pracy rysownika historii – spotkanie z Markiem Szyszko, prowadzenie: Sławomir Zajączkowski
- 14.00 – 15.00 - Spotkanie z twórcami antologii Powstanie 44:Tomasz Niewiadomski, Grzegorz Janusz, Janusz Ordon, wydawca Tomasz Kołodziejczak - prowadzenie: Marcin Andrys
- 15.00 -16.00 - Prezentujemy komiksy wojenne: Płaszcz Ajewskiego ( Monika Powalisz), Monte Cassino (Gabriela Becla, Zbigniew Tomecki), serię Kroniki Epizodów Wojennych (Witold Tkaczyk, Jacek Przybylski), prowadzenie: Przemysław Mazur
- 16.00 -17.00 - Wilcze tropy – spotkanie z twórcami nowej serii komiksowej IPN – Sławomirem Zajączkowskim i Krzysztofem Wyrzykowskim, Kazimierzem Krajewskim, prowadzenie: dr Tomasz Łabuszewski
Sala edukacyjna
- 09.45 – 11.00 - Prezentacja komiksu Koniec lata 1939 wydanego przez Archiwum Państwowe oraz DSH – prowadzenie twórcy: Maciej Mikulski, Violetta Urbaniak
- 11.00 – 12.00 - Historie okupacyjne – warsztaty z Zygmuntem Similakiem, prowadzenie: Robert Zaręba
- 12.00 – 13.00 - "Między snem a dniem" – narysuj historię Wilanowa – warsztaty ze Sławomirem Kiełbusem
- 13.00 – 14.00 - Japoński komiks, historia - warsztaty z Martyną Taniguchi
- 14.00 – 15.00 - Warsztaty z Krzysztofem Wyrzykowskim
- 15.00 -16.00 - PRL w komiksie – spotkanie z Marcinem Krzanickim pracownikiem OBEP z Rzeszowa
- 16.00 -17.00 - Epizody z Auschwitz: prezentacja albumu Nosiciele Tajemnicy – Jacek Lech, Michał Pyteraf
Czytelnia
- 09.45 – 11.00 - Rysujemy wspólnie komiksy historyczne (zajęcia rysunkowe dla 10-12 -latków)
- 11.00 – 12.00 - Historia z Henrykiem Kaydanem – Jakub Martewicz
(zajęcia rysunkowe dla 12-16 -latków) - 12.00 – 13.00 - Jak rysować historie piórkiem – Tomasz Mering (zajęcia rysunkowe dla 12-16 -latków)
- 13.00 – 14.00 - Jak rysować historie piórkiem – Tomasz Mering (zajęcia rysunkowe dla 12-16 -latków)
- 14.00 – 15.00 - Japonia – kraina komiksu - zajęcia dla nastolatków, nauka pisma japońskiego z Atsuhiko Taniguchim
- 15.00 -16.00 - Japonia – kraina komiksu- zajęcia dla nastolatków (zajęcia rysunkowe dla 12-16 -latków
- 16.00 -17.00 - Rysujemy wspólnie komiksy historyczne z Jackiem Przybylskim (zajęcia rysunkowe dla 12-16 -latków)
Sesje autografów
- 11.00 – 11.30 Adam Rusek
- 12.00 – 12.30 Marek Szyszko i Zygmunt Similak
- 13.00 – 13.30 Maciej Mikulski i Sławomir Kiełbus
- 14.00 – 14.30 Wojciech i Mikołaj Birek
- 15.00 – 15.30 Twórcy antologii "Powstanie’44"
- 15.00 – 15.30 Krzysztof Wyrzykowski i Sławomir Zajączkowski
- 16.00 – 16.30 Twórcy komiksów wojennych
Twórcą loga Festiwalu Komiksu Historycznego jest Krzysztof Wyrzykowski i Sławomir Zajączkowski.
Plakaty promujące imprezę wykonali Tomasz Ginter, Nikodem Cabała i Edwin Wolinski.
[ljc]
Opublikowano:
Komentarze
-Jeszcze nie ma komentarzy-