baner

Rzut Okiem

Eden #18

Karol Wiśniewski
9/10
Eden #18
9/10
„Eden” dobiegł końca. Opowieść autorstwa Hiroki Endo zawartą na kilku tysiącach stron zamyka tom osiemnasty o słusznych rozmiarach. Określenie „epicka” i podtytuł „It’s an endless World” są wyjątkowo trafne dla serii, której akcja toczyła się przez kilkadziesiąt lat, klucząc między tuzinami wątków i bohaterów, będąc po trochu zarówno opowieścią obyczajową i sci-fi, kryminałem, politycznym thrillerem, a zdarzały się w niej także elementy erotyczne i humorystyczne.

Ostatni odcinek serii idealnie spaja początek i koniec odysei bohaterów „Edenu” próbujących odnaleźć swoje miejsce w świecie, który przeżył apokalipsę średnich rozmiarów. Konkluzja opowieści może jednak zaskoczyć czytelników, a wielu osobom trudno będzie zaakceptować, że postacie z którymi się zżyli i sytuacje, które śledzili z zapartym tchem, okazały się ledwie pyłem w porównaniu ze stawką wydarzeń z finału serii.

„Eden” to pozycja niełatwa w lekturze oraz bez wątpienia bardzo wymagająca względem czytelnika. Jest to bez dwóch zdań jeden z najlepszych komiksów z Japonii, jakie ukazały się w Polsce i zdecydowanie polecam go każdemu komiksiarzowi. Zarówno oprawa graficzna, jak i scenariusz serii są na tak wysokim poziomie, że powinny przypaść do gustu nawet osobom poważnie uprzedzonym do mangi.


Opublikowano:Eden #18

Eden #18

Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2009
Seria: Eden
Wydawca oryginału: Kodansha Ltd.
Tłumaczenie: Zbigniew Kiersnowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 115 x 180 mm
Stron: 280
Cena: 22,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3642-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Eden #18 Eden #18

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-