baner

Rzut Okiem

Yongbi #2

Azirafal, Azirafal
1/10
Yongbi #2
1/10
Chonchu i Yongbi są jak noc i dzień. Nie dlatego, że jedno nędzne, drugie dobre – co to, to nie. Oba są nędzne. Ale tak jak ten pierwszy jest mroczny, dramatyczny i patetyczny, tak drugi to manhwa czysto rozrywkowa, humorystyczna (z odpowiednią dozą akcji) i niziutkich lotów.

Tytułowy Yongbi jest młodzieńcem niezbyt imponującym posturą czy wyglądem - ale to tylko pozory, oczywiście. Tak naprawdę jest niesamowitym i praktycznie niepokonanym wojownikiem, a poza walką – stereotypowym napalonym młodzieniaszkiem. Ma też konia, inteligentnego jak diabli i złośliwego jak paru kolejnych. Jest też jakiś medalion, ważny dzieciak, potężny, acz komiczny przestępca... Ale to człowieka zupełnie nie wciąga. Yongbi jest manhwą humorystyczną, ale jak na takową bardzo kiepsko idzie jej rozśmieszanie czytelnika. Większość dowcipów jest naprawdę bardzo niskich lotów, opierając się na wydalaniu, pierdzeniu, pseudo-slapsticku i dwuznacznych sytuacjach związanych z seksem i libido Yongbi. Humor niby dla 10-cio latka, gdyby nie te aluzje seksualne.

Rysunki są średnie, a kiedy zaczynają się walki czy sceny akcji, ich poziom spada na kiepski. Ponownie, podobnie jak w Chonchu, rysunki tracą przejrzystość, kadry stają się nieczytelne, nie można się rozeznać w żadnych ruchach postaci czy sytuacji panującej w kadrze. To już zaczyna być naprawdę irytującą prawidłowością.

Czy jest za co polecać? Nie. Kiepskie, brzydkie i głupie, z humorem najniższych lotów. Ale na pewno się dobrze sprzeda, u nas łykają wszystko...

Opublikowano:Yongbi #2

Yongbi #2

Scenariusz: Mun Cheong-Hu
Rysunki: Mun Cheong-Hu
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2006
Seria: Yongbi
Tytuł oryginału: Yong Bi Bul Pae vol.2
Rok wydania oryginału: 1996
Tłumaczenie: Anna Diniejko
Druk: czarno-biały, offset
Oprawa: miękka
Format: 13 x 19 cm
Stron: 184
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Mandragora
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Yongbi #2 Yongbi #2 Yongbi #2

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-