baner

Relacje

Spotkanie z empro - słów kilka

Paweł "Kingpin" Sawicki
30.09.2006 r. miała miejsce premiera nowe komiksu Maćka „empro” Prożalskiego – emproFactor deLuxe.

Tego samego dnia, o godz. 18.00, w Warszawskim Level Club (ul. Chmielna 9A) odbyło się pierwsze z planowanych kilku(nastu) promocyjnych spotkań z Autorem.

Dość podenerwowany główny bohater wieczoru tuż przed godziną 18 rozkładał świeżutkie egzemplarze swojego komiksu, psiocząc na drukarnię, która nie dostarczyła na czas drugiej z zapowiadanych pozycji – paragrafowej gry komiksowej Adoptuj rapera.

empro

Kliknij by obejrzeć galerię zdjęć ze spotkania


W bardzo przytulnej sali (ręcznie malowane fantazyjne wzory na ścianach) na pierwszym piętrze klubu Level zgromadziła się niezbyt liczna (około 35 osób), ale bardzo wesoła grupa fanów komiksu i oczywiście samego empro.

Przyczyną niezbyt wysokiej frekwencji było zapewne to, że czas i miejsce promocji ostatecznie dograno i podano do ogólnej wiadomości na 3 dni przed samym terminem spotkania. Jest to niewątpliwie ważna nauka dla organizatorów i kolejne spotkania będą już aranżowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Empro nie krył zadowolenia, że udało mu się doprowadzić projekt do szczęśliwego końca i wydać swój materiał i zapowiedział kolejne produkcje komiksowe. Goście, przy niskoalkoholowych napojach mogli posłuchać o kulisach powstawania komiksów i dowiedzieć się, na czym polega adoptowanie rapera w komiksowej grze paragrafowej.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście podpisywanie komiksów. Każdy szczęśliwy posiadacz egzemplarza (albo dwóch, bo byli i tacy, którzy chcieli mieć obie wersje okładki) otrzymał oprócz podpisu Autora i unikalnego, wybranego przez siebie numeru egzemplarza (biała okładka – numerowane do 99, czarna okładka – numerowane do 199) również rysunek „na życzenie”. A życzenia były przeróżne. Empro musiał narysować krewetkę, guźca, czy pociąg TJV – wedle zasady: „klient ma zawsze rację”.

Dla wszystkich, którzy nie mogli być w sobotę w klubie Level, a mają ochotę osobiście odebrać komiks z rąk empro, mam dobrą wiadomość. Kolejne spotkanie promocyjne odbędzie się w warszawskim sklepie „Komikslandia” we środę 04.10.2006 r. od godz. 17.00, a także podczas zbliżającego się MFK (w sobotę, 07.10.2006 r.).

Opublikowano:emproFactor deLuxe

emproFactor deLuxe

Scenariusz: Maciej Prożalski
Rysunki: Maciej Prożalski
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2006
Seria: emproFactor
Druk: kolor, kreda
Format: 17x26 cm
Stron: 104
Cena: 24.99 zł
Wydawnictwo: Www.YouandMe.pl
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Spotkanie z empro - słów kilka Spotkanie z empro - słów kilka Spotkanie z empro - słów kilka

Tagi

empro

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-