baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2017-01-24 - Recenzje

Teoria głupcze!


"Zeszyty komiksowe" na stałe wpisały się w nurt badań nad opowieściami obrazkowymi i od paru już ładnych lat regularnie pozwalają cieszyć się debatą na wysokim poziomie.
Karol Sus recenzuje 22. numer "Zeszytów komiksowych".
2017-01-21 - Recenzje

Superbohaterowie są nieśmieszni


„MAD o superbohaterach” nie jest ciekawe, a w większości nie jest także zabawne. Dla mnie spotkanie z tym zbiorem było trudnym doświadczeniem, którego nie polecam powtarzać. Marcin Kamiński recenzuje magazyn "MAD o superbohaterach".
2016-09-14 - Recenzje

Może być gorzej?


Nie ma się co oszukiwać i na siłę doszukiwać jakichkolwiek plusów. Kupno drugiego tomu ”Thunderbolts” nie ma żadnego, logicznego uzasadnienia. Chyba, że lubicie cierpieć. Jeśli tak, to trudno o lepszą pozycję.

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Thunderbolts: Czerwony postrach".
2016-09-12 - Recenzje

Tylko wrestling jest prawdziwy


Przełom lat 80. i 90. ubiegłego wieku stał pod znakiem przedostawania się, a następnie prawdziwej inwazji, amerykańskiej kultury (ze szczególnym uwzględnieniem popkultury) do krajów do tej pory zamkniętej za żelazną kurtyną, w tym do Polski.

Karol Sus recenzuje komiks "Tylko wrestling jest prawdziwy".
2016-09-07 - Recenzje

Wielkie roboty w wielkiej przestrzeni


W bieżącym roku mamy do czynienia z prawdziwą ofensywą Tsutomu Niheia. Równolegle i regularnie zaczęły ukazywać się na naszym rynku dwie jego serie: „Blame!” oraz „Rycerze Sidonii”. Ten drugi tytuł uchodzi za rzecz lżejszą w odbiorze, bliższą temu, z czym większość czytelników tradycyjnie kojarzy komiks japoński. Wcale to jednak nie znaczy, że okazjonalny czytelnik mangi, z pietyzmem wybierający tylko prawdziwe perełki, powinien sobie odpuścić „Rycerzy Sidonii”.

Paweł Panic recenzuje komiks "Wielkie roboty w wielkiej przestrzeni".
2016-09-05 - Recenzje

Klasyka po węgiersku


Paweł Timofiejuk, właściciel wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy znany jest przede wszystlim z zamiłowania do komiksu artystycznego i ambitnego. Jednocześnie wydawca ten nie boi się sięgać po albumy artystów niezależnych, nieraz wzbudzających wiele kontrowersji.

Karol Sus recenzuje komiks "Klasyka po węgiersku".
2016-09-01 - Recenzje

Ryszard Lwie Serce to buc i konfident


Wiedzieliście dlaczego Abraham Lincoln zapuścił brodę, ile z mnicha miał w sobie Rasputin, czy jakie przezwisko miał japoński drzeworytnik Hokusai? Nie? To posłuchajcie, co sami mają na ten temat do powiedzenia.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Ryszard Lwie Serce to buc i konfident".
2016-08-30 - Recenzje

Kosmiczne szaleństwo


Na planecie, gdzie nie znano dotąd terminu 'morderstwo', pojawia się młodociany rzeźnik, seryjnie w tajemnicy dokonujący wiwisekcji. Ojczysta planeta jest jednak dla niego za mała.

Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Thanos powstaje".
2016-08-27 - Recenzje

Tesla raczej nie byłby zachwycony


Nikola Tesla był geniuszem i wizjonerem, który pozostawił po sobie spuściznę stanowiącą doskonałą pożywkę dla różnego rodzaju teorii i spekulacji. Yuji Iwahara zaczerpnął z tej spuścizny, kreując rzeczywistość w Dimension W.

Tomasz Kleszcz recenzuje komiks "Dimension W #01".
2016-08-26 - Recenzje

Czterdzieści lat minęło


Wydawnictwo Komiksowe przedstawia polskiemu czytelnikowi kolejny klasyk europejskiego komiksu. Tym razem wybór padł na ”Comanche”, którego pierwszy tom ukazał się w 1972 roku. I te już ponad cztery dekady od premiery komiksu są tu doskonale widoczne. Ale czy rzutują na końcową ocenę?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Comanche #01: Red Dust".
2016-08-25 - Recenzje

Koniec macek


Było dobrze, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy.

Michał Misztal recenzuje komiks "Fatale #05: Klątwa dla demona".
2016-08-24 - Recenzje

Śmierć Nieskończona


Przywitajcie się ze Śmiercią i pamiętajcie, że nigdy nie będzie ona zbyt odległa od was, a prędzej czy później jeszcze się spotkacie.Przemysław Pawełek recenzuje komiks "Śmierć".
2016-08-20 - Recenzje

Wszystko gra? Tak, jak najbardziej


Siła serialu tworzonego przez francuskich autorów Christophe’a Cazenove i Williama Maury polega na tym, że panowie nie wznoszą przed swoimi bohaterkami wybujałych czy odrealnionych problemów, a stawiają na zdarzenia z codzienności, które pewnie podpatrują u swoich pociech.

Maciej Gierszewski recenzuje komiks "Sisters #04: Wszystko gra".
2016-08-19 - Recenzje

Myszka w tarapatach


Czwarty tom ”Lady S” ujawnia nam kilka zaskakujących faktów na temat agencji Circat. Wszystko dzięki intrydze wymierzonej w Susan, w trakcie której policja zaczyna wiązać ją z kradzieżami sprzed kilkunastu lat. Czy jednak danie, które zaserwował nam Van Hamme, nie było trochę rozgotowane?

Krzysztof Tymczyński recenzuje komiks "Lady S #04: Zabawa w kotka i myszkę".