reklama
reklama
ARCHIWUM WIEŚCI
"Zeszyty komiksowe" na stałe wpisały się w nurt badań nad opowieściami obrazkowymi i od paru już ładnych lat regularnie pozwalają cieszyć się debatą na wysokim poziomie.
Karol Sus
recenzuje 22. numer "Zeszytów komiksowych".
„MAD o superbohaterach” nie jest ciekawe, a w większości nie jest także zabawne. Dla mnie spotkanie z tym zbiorem było trudnym doświadczeniem, którego nie polecam powtarzać.
Marcin Kamiński
recenzuje magazyn
"MAD o superbohaterach".
Nie ma się co oszukiwać i na siłę doszukiwać jakichkolwiek plusów. Kupno drugiego tomu ”Thunderbolts” nie ma żadnego, logicznego uzasadnienia. Chyba, że lubicie cierpieć. Jeśli tak, to trudno o lepszą pozycję.
Krzysztof Tymczyński
recenzuje komiks
"Thunderbolts: Czerwony postrach".
Przełom lat 80. i 90. ubiegłego wieku stał pod znakiem przedostawania się, a następnie prawdziwej inwazji, amerykańskiej kultury (ze szczególnym uwzględnieniem popkultury) do krajów do tej pory zamkniętej za żelazną kurtyną, w tym do Polski.
Karol Sus
recenzuje komiks
"Tylko wrestling jest prawdziwy".
W bieżącym roku mamy do czynienia z prawdziwą ofensywą Tsutomu Niheia. Równolegle i regularnie zaczęły ukazywać się na naszym rynku dwie jego serie: „Blame!” oraz „Rycerze Sidonii”. Ten drugi tytuł uchodzi za rzecz lżejszą w odbiorze, bliższą temu, z czym większość czytelników tradycyjnie kojarzy komiks japoński. Wcale to jednak nie znaczy, że okazjonalny czytelnik mangi, z pietyzmem wybierający tylko prawdziwe perełki, powinien sobie odpuścić „Rycerzy Sidonii”.
Paweł Panic
recenzuje komiks
"Wielkie roboty w wielkiej przestrzeni".
Paweł Timofiejuk, właściciel wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy znany jest przede wszystlim z zamiłowania do komiksu artystycznego i ambitnego. Jednocześnie wydawca ten nie boi się sięgać po albumy artystów niezależnych, nieraz wzbudzających wiele kontrowersji.
Karol Sus
recenzuje komiks
"Klasyka po węgiersku".
Wiedzieliście dlaczego Abraham Lincoln zapuścił brodę, ile z mnicha miał w sobie Rasputin, czy jakie przezwisko miał japoński drzeworytnik Hokusai? Nie? To posłuchajcie, co sami mają na ten temat do powiedzenia.
Przemysław Pawełek
recenzuje komiks
"Ryszard Lwie Serce to buc i konfident".
Na planecie, gdzie nie znano dotąd terminu 'morderstwo', pojawia się młodociany rzeźnik, seryjnie w tajemnicy dokonujący wiwisekcji. Ojczysta planeta jest jednak dla niego za mała.
Przemysław Pawełek
recenzuje komiks
"Thanos powstaje".
Nikola Tesla był geniuszem i wizjonerem, który pozostawił po sobie spuściznę stanowiącą doskonałą pożywkę dla różnego rodzaju teorii i spekulacji. Yuji Iwahara zaczerpnął z tej spuścizny, kreując rzeczywistość w Dimension W.
Tomasz Kleszcz
recenzuje komiks
"Dimension W #01".
Bill Watterson wielkim artystą jest.
Przemysław Pawełek
recenzuje komiks
"Calvin i Hobbes #09: To magiczny świat".
Wydawnictwo Komiksowe przedstawia polskiemu czytelnikowi kolejny klasyk europejskiego komiksu. Tym razem wybór padł na ”Comanche”, którego pierwszy tom ukazał się w 1972 roku. I te już ponad cztery dekady od premiery komiksu są tu doskonale widoczne. Ale czy rzutują na końcową ocenę?
Krzysztof Tymczyński
recenzuje komiks
"Comanche #01: Red Dust".
Było dobrze, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy.
Michał Misztal
recenzuje komiks
"Fatale #05: Klątwa dla demona".
Przywitajcie się ze Śmiercią i pamiętajcie, że nigdy nie będzie ona zbyt odległa od was, a prędzej czy później jeszcze się spotkacie.
Przemysław Pawełek
recenzuje komiks
"Śmierć".
Siła serialu tworzonego przez francuskich autorów Christophe’a Cazenove i Williama Maury polega na tym, że panowie nie wznoszą przed swoimi bohaterkami wybujałych czy odrealnionych problemów, a stawiają na zdarzenia z codzienności, które pewnie podpatrują u swoich pociech.
Maciej Gierszewski
recenzuje komiks
"Sisters #04: Wszystko gra".
Czwarty tom ”Lady S” ujawnia nam kilka zaskakujących faktów na temat agencji Circat. Wszystko dzięki intrydze wymierzonej w Susan, w trakcie której policja zaczyna wiązać ją z kradzieżami sprzed kilkunastu lat. Czy jednak danie, które zaserwował nam Van Hamme, nie było trochę rozgotowane?
Krzysztof Tymczyński
recenzuje komiks
"Lady S #04: Zabawa w kotka i myszkę".