reklama baner reklama

Nowe Teksty

James Leski
Kleszcz o "Bradlu"
Krzyżem i toporem
Sławiński o "Eryku Rudym"
Zagubione w narracji
Kamiński o "Małym pożegnaniu" Marvano
Za stówę, za trzy - marzec 2017
Chmielewski typuje marcowe zakupy komiksów
Wojna i cycki
Kamiński o "Angel Wings"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

ARCHIWUM WIEŚCI

Dzisiaj - Spotkania, wystawy, imprezy

Prezentacje o komiksach na poznańskiej Retrospektywie


Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniach 26–27 marca w Poznaniu odbywa się Festiwal Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1939–1989” RETROSPEKTYWA podczas którego odbędą się dwie prezentacje dotyczące komiksów prowadzone przez Sławomira Zajączkowskiego (26 marca o 14:15) oraz Witolda Tkaczyka (27 marca o 13:30).
2017-03-18 - Galeria

Śledziu na safari


Pod koniec marca KG wyda "Miesiąc miodowy na safari" Jacobsa i absolutny hit pod znakiem Śledzia: 4. już wydanie zbiorcze produktowego "osiedla Swoboda" i pierwsze (!) zbiorcze wydanie zeszytowego "Osiedla Swoboda". Oba komiksy zostaną wydane w jednolitych wizualnie obwolutach, z twardymi okładkami.
2017-03-18 - Zapowiedzi

Kwietniowy krzyk


Scream Comics przygotował na kwiecień cztery tytuły, dwa sci-fi, western i pierwszy album nowej miniserii historycznej. Na łódzki festiwal planowana jest premiera drugiego integrala "Kasty Metabaronów".
2017-03-17 - Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa w Rzeszowie: Lisek Vuk i inni. Wystawa dorobku Attili Dargay, twórcy węgierskich animacji dla dzieci


22 marca o godzinie 11.00 w rzeszowskim Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy (ul. Mickiewicza 13) otwarta zostanie wystawa "Lisek Vuk i inni. Wystawa dorobku Attili Dargay, twórcy węgierskich animacji dla dzieci". Będzie ją można oglądać do 26 kwietnia 2017. W Polsce w latach 1983-1991 ukazało się kilka komiksów jego autorstwa.
2017-03-13 - Zapowiedzi

Lady S w Waszyngtonie


Pod koniec marca ukaże się już piąty tom sensacyjno-szpiegowskiej serii "Lady S" zatytułowany "Kret w Waszyngtonie". Okładka i przykładowe plansze z tego komiksu autorstwa Aymonda i Van Hamme'a do obejrzenia przedpremierowo.
2017-03-12 - Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Nie ma przyszłości bez przeszłości - japoński przepis na komiks


W środę 15 marca od godziny 18:00 w Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Nie ma przyszłości bez przeszłości - japoński przepis na komiks" poprowadzi Tomasz Bazylewicz.
2017-03-10 - Konkurs

Na wojennej ścieżce - konkurs na komiks


Powiat Otwocki ogłosił konkurs "Na wojennej ścieżce" (komiks z motywem historii z czasów II wojny światowej na terenie powiatu otwockiego. Praca musi posiadać 2-4 plansze. Głowna nagroda - 1.500 złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 sierpnia 2017. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
2017-03-06 - Rozmaitości

Nabór komiksów do nowego Darmozina


13 maja w poznańskiej czytelni komiksów i gazet NOVA (ul. Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejny Dzień Darmowego Komiksu. Organizatorzy podobnie jak przy wcześniejszych edycjach zamierzają wydać magazyn komiksowy, do którego właśnie ogłosili nabór. Więcej informacji w rozwinięciu newsa.
2017-03-06 - Galeria

Stolp


W połowie czerwca ukaże się komiks Wojciecha Stefańca i Daniela Odiji "Stolp", który ma być pierwszą częścią tetralogii "Bardo". Przykładowe plansze przedpremierowo do obejrzenia już teraz.